Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piotr Bigos, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, wyróżniony Złotym Biletem

Agnieszka Kubik
Stowarzyszenie Kina Polskie nagrodziło Piotra Bigosa za skuteczność
Stowarzyszenie Kina Polskie nagrodziło Piotra Bigosa za skuteczność Agnieszka Kubik
Mimo kryzysu i multipleksów w Łodzi i Warszawie, lubimy nasze kino Polonez. W tym roku odwiedziło je 80 tys. widzów

Piotr Bigos, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, któremu podlega kino Polonez, został doceniony. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kina Polskie wyróżniło go prestiżowym Złotym Biletem "za wybitne zasługi w rozpowszechnianiu filmów polskich". Dyrektor Bigos jest jednym z sześciu nagrodzonych. Oprócz niego bilety otrzymali także dyrektorzy kin z Zamościa, Nowego Sącza, Rzeszowa, Zakopanego i Siedlec. - To najważniejsza nagroda w naszej branży - mówi Zbigniew Żmigrodzki, prezes Stowarzyszenia Kina Polskie i dystrybutor firmy Studio Interfilm. - Oceniamy skuteczność działania, a ta w przypadku Piotra Bigosa jest bardzo wysoka. Posiadacze Złotych Biletów są najlepiej pracującymi na swojej wielkości rynkach kinowych i naszym zdaniem są lepsi niż inni działający na większych rynkach.

Pytany o frekwencję widzów w kinie Polonez dyrektor Bigos odpowiada, że "jest na europejskim poziomie". Co to oznacza?
- Około 80 tysięcy widzów rocznie, z tego 30-40 procent na filmach polskich - wyjaśnia Piotr Bigos. - W tym roku frekwencja nawet wzrosła. Powodów jest kilka: premierowe filmy, które możemy wyświetlać dzięki obecności drugiej sali, przychylna cena biletów, bardzo dobra reklama, także w Radiu RSC. Za sukces poczytuję sobie fakt, że widzów nam nie ubywa, choć kuszą ich multipleksy w Łodzi i Warszawie - dodaje Piotr Bigos.

Kino stara się jednak jak może, by nie stać w miejscu. Rokrocznie podejmuje nowe inwestycje - w mijającym roku wydano na nie około 150 tys. zł. Polonez jest też jednym z niewielu kin w Łódzkiem wyświetlających filmy w technologii 3D.
- Inaczej nie mógłbym pokazać większości filmów zagranicznych i wielu polskich - mówi Piotr Bigos. - 3D to już obecnie standard.

Widzom brakuje jednak w Polonezie kawiarenki, o której była mowa podczas przebudowy kina w ramach projektu Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Dyrektor zapewnia, że myśli i o niej. - Niewykluczone, że wkrótce będzie - mówi tajemniczo.
Miejski Ośrodek Kultury, oprócz kina, utrzymuje kilkanaście różnych klubów oraz Radio RSC. Mimo wypracowanych zysków i budżetu wielkości około 3 mln złotych, miasto dokłada do działalności MOK około 900 tys. złotych.

**

Kinowe i telewizyjne hity na ekranie Twojego komputera - odwiedź Kino Telemagazynu

**

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto