Tegoroczna świąteczna parada jest rekordowa jeśli idzie o liczbę uczestników oraz rangę uczestniczącej w niej gości. Wraz z mieszkańcami Skierniewic i powiatu skierniewickiego wziął w niej udział Andrzej Duda, prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.
Grupa oficjalnych gości otworzyła tegoroczny przemarsz. Za nimi ulicami miasta przeszło ponad 2 tysiące uczestników.
- Blisko 70 grup, na które składają się dzieci i młodzież ze skierniewickich szkół, gminy, firmy, kluby sportowe, stowarzyszenia, fundacje – mówi Wanda Łapińska z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. - Mamy w tym roku bardzo dużo grup zmotoryzowanych. Tak że będzie na co popatrzeć.
Parada od zawsze cieszy się wielkim powodzeniem, zarówno wśród uczestników jak i publiczności ustawionej wzdłuż trasy. A ta, podobnie jak w latach ubiegłych biegła ulicami Rybickiego, Sienkiewicza, Konstytucji 3-go Maja, Prymasowską i Senatorską na Rynek, gdzie święto zostało oficjalnie otwarte.
Zobaczcie jak w tegorocznym świątecznym przemarszu prezentowały się skierniewickie szkoły.
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?