Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mistrzowie parkietu. Seniorzy podczas balu andrzejkowego w restauracji „Tawerna”

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
Seniorzy ze skierniewickiego Oddziału Okręgowego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów bawili się na balu andrzejkowym w restauracji „Tawerna”.

Bal andrzejkowy członków Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, jaki 30 listopada odbył się w restauracji „Tawerna” w Skierniewicach udowodnił, po raz kolejny, że seniorzy są pełni wigoru, umieją czerpać radość z życia i potrafią się bawić tak, że niejednokrotnie młodzi mogliby im pozazdrościć. Dodajmy że zagęszczenie doskonałych tancerzy – co niejednokrotnie bywa obiektem westchnień pań bez względu na wiek podczas rozmaitych imprez – na metr kwadratowy parkietu zdecydowanie przewyższał średnią.

Organizowany już po raz kolejny bal, jest tylko jedną z form aktywności jaką swoim członkom proponuje zarząd okręgu.

– Jesteśmy do dyspozycji seniorów i ich sugestie staramy się realizować – mówi Krystyna Ozga, prezes okręgu Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Skierniewicach. – Jeżeli seniorzy mówią, że chcą się tutaj spotykać – to dlaczego nie. Jedni chcą tańczyć, inni jeździć na wycieczki, czy wczasy, sanatoria, to wszystko staramy się ułatwiać. Do tego jeszcze organizujemy spotkania edukacyjne na przykład z przedstawicielami ZUS, czy na tematy zdrowotne. Wachlarz naszych działań jest naprawdę szeroki.

Oddział Okręgowy Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów obejmuje swym działaniem obszar dawnego województwa skierniewickiego i zrzesza około 3,5 tys. osób. W samych Skierniewicach związek liczy około 400 członków, co sprawia, że jest to największa organizacja zrzeszająca seniorów w mieście.

– W całej Polsce związek liczy około 270 tys. członków. Jesteśmy jakby oczami i uszami seniorów. Jednym z naszych zadań jest przenoszenie wniosków i inicjatyw oddolnych do parlamentu i rządu – dodaje Krystyna Ozga. - Kolejnym, szalenie ważnym zadaniem jest to, by zachęcać ludzi, którzy odejdą na emeryturę, lub są na rencie do wyjścia na zewnątrz, żeby nie zostali sami w domu, żeby się nie wykluczali. Chcemy proponować taką ofertę kulturalną, edukacyjną, turystyczną, żeby każdy znalazł coś dla siebie i żeby angażować seniorów w życie społeczno-gospodarcze naszego miasta.

Mistrzowie parkietu. Seniorzy podczas balu andrzejkowego w r...

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto