Marzenie: zostać arcymistrzem

Bartosz Nowakowski
Najmłodsi szachiści z klubu Piątka Skierniewice pokazywali swoje aspiracje i umiejętności podczas Indywidualnych mistrzostw Polski Przedszkolaków, a także Pucharu Polski do lat 8.

Na szachownicach krajowego czempionatu sześć punktów zdobyła Nadia Lipowska, która z takim wynikiem uplasowała się na wysokim szóstym miejscu. Do strefy medalowej zabrakło zaledwie pół punktu…
Nadia próbowała pokazać się z jak najlepszej strony w Pucharze Polski, który odbył się tuż po mistrzostwach Polski. Skierniewiczanka zajęła 17. lokatę, i była najlepsza wśród dziewcząt ze swojego klubu, które są od niej starsze.
Z dorobkiem siedmiu punktów, szóste miejsce zajął Jakub Mechliński. Jakub przegrał tylko jedną partię i dzięki temu zagwarantował sobie paszport na start w tegorocznych mistrzostwach Europy i Świata.