Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka

Maciej Bąba
Sobota (23.03.) była drugim dniem zmagań koszykarzy podczas Finału Strefowego koszykarzy juniorów. Na parkiecie hali przy ul. Tetmajera w Skierniewicach o trzy miejsca w półfinale Mistrzostw Polski walczą cztery drużyny z łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Tym razem doszło do pojedynku „międzywojewódzkiego”. ŁKS zmierzył się z Portofino Włocławek, zaś AZS PWSZ Skierniewice z TKM Włocławek. W obu przypadkach wygrali goście w Włocławka.

Po przegranej z ŁKS koszykarze ze Skierniewic przystąpili do meczu bardzo zdeterminowani. Kilka minut pierwszej kwarty wystarczyło, by gospodarze uzyskali kilkapunktową przewagę, którą utrzymywali do końcówki III kwarty. Dopiero na niespełna cztery minuty przed końcem tej kwarty goście doprowadzili do remisu (36:36). Ostatnia kwarta spotkania to popisowa gra TKM i coraz więcej błędów ze strony skierniewickich koszykarzy. Włocławianie znaleźli sposób na obronę AZS PWSZ. Ich skuteczne rzuty na trzy punkty oddalały szansę na zwycięstwo naszych koszykarzy. Ostatecznie AZS PWSZ przegrał z TKM Włocławek 56:69.

Obraz gry skierniewickiej drużyny był identyczny z meczami w III lidze. AZS PWSZ jest równorzędnym partnerem dla przeciwników do III kwarty spotkania. Potem przeciwnicy zyskują przewagę i ostatecznie odnoszą zwycięstwo. Materiał szkoleniowy z obecnego turnieju z pewnością zostanie wykorzystany przez trenera do przygotowania drużyny do kolejnego sezonu.
W drugim sobotnim spotkaniu ŁKS Łódź przegrał z Portofino Włocławek 72:76.

W niedzielę (24.03.), ostatni dzień Turnieju Strefowego, rozegrane zostaną kolejne dwa mecze. TKM Włocławek zmierzy się z ŁKS ŁÓDŹ, zaś AZS PWSZ Skierniewice z Portofino Włocławek.