Brąz dla Radosława Psyka

Bartosz Nowakowski
Utalentowany szachista z klubu KS Piątka Radosław Psyk wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Polski w szachach klasycznych do lat 12, które zostały rozegrane w Wałbrzychu.

Po ponad tygodniowych zmaganiach młody zawodnik zwyciężył sześć partii i jedną zremisował. Porażki odnotował z tegorocznym mistrzem Polski Szymonem Gumularzem (TS Wisła Kraków) i Jakubem Kosakowskim (MDK Białystok), który uplasował się tuż za skierniewiczaninem.
- Do turnieju przystąpiła grupa zawodników o wyrównanym poziomie umiejętności, dlatego miejsca w ścisłej czołówce mogły zależeć od dyspozycji szachistów w danym dniu – mówi Bogusław Boder, trener skierniewickiego talentu i brązowego medalisty.
W kategorii wiekowej do lat 12. KS Piątkę reprezentował także Maciej Rak, który ostatecznie uplasował się na 39. pozycji.
Do krajowego czempionatu przystąpiła Natalia Najuch, która w kategorii do lat 14 zajęła 14. lokatę.