Zwierzętom żyje się coraz lepiej. Za nami IV Bieg z PSYjacielem!

Materiał informacyjny Miasta Skierniewice
Udostępnij:

IV Bieg z PSYjacielem za nami. Wizyta w schronisku dla wielu osób była okazją do przekonania się, jak w ostatnich latach zmienił się obiekt przy ul. Pamiętnej.

Pozytywnie zmienia się nie tylko infrastruktura obiektu, ale także liczba zwierząt, które aktualnie znajdują się w schronisku. To bezpośrednio przekłada się na poprawę komfortu ich bytowania. Przyczyn pozytywnych zmian jest kilka. Dużą rolę odgrywa promocja adopcji zwierzaków oraz systemowe działania, polegające chociażby na regularnej kastracji i sterylizacji zwierząt.

Spadek liczby czworonożnych lokatorów to dobra informacja także dla prowadzącego schronisko Zakładu Utrzymania Miasta. Jak zapewnia prezes spółki, malejąca ilość zwierzaków nie będzie wiązała się z przerwaniem prac inwestycyjnych.

  • Schronisko nie pozostanie bez nowych inwestycji. Mamy wyznaczone miejsca na kolejne boksy dla psów. Na razie jednak nie będziemy ich budować, bo zapotrzebowanie jest dużo mniejsze niż w latach poprzednich. Środki możemy więc przeznaczyć na dalszą rozbudowę innych sektorów, inwestując na przykład w nowy dom dla kotów – tłumaczy Piotr Majka.

Obecnie w schronisku przebywa 40 kotów. Domek, który powstał w 2020 spełnił swoją rolę, ale został już zapełniony. Wnętrze wypełniły klatki i pomieszczenia z drapakami. Na zewnątrz wybudowano odpowiednie wybiegi.

  • Drugi domek stanie obok już istniejącego. Tę inwestycję chcemy zrealizować jeszcze w tym roku. Będzie jeszcze bardziej przestronny, dzięki czemu pomieści większą liczbę kotów. Obecnie trwają prace projektowe - tłumaczy prezes Majka.

Mówiąc o inwestycjach w schronisku, warto wspomnieć także prace, które były realizowane w poprzednich latach. Duża część środków została przeznaczona na budowę nowych boksów i poprawę jakości bytowania zwierzaków. Inwestowano także w sam teren schroniska. Przestrzeń została utwardzona, oświetlona i odwodniona.

Dobry los zwierzaków to jednak nie tylko inwestycje, ale przede wszystkim codzienna pomoc mieszkańców miasta. Skierniewiczanie angażują się w wolontariat oraz rzeczowo wspierają schronisko. Tylko podczas inicjatyw Biegu z PSYjacielem udało się zebrać blisko 25 tysięcy złotych. Jak zaznaczają wolontariusze, pomagać można także w inny sposób. Zbliżająca się zima zwiększa zapotrzebowanie na koce, pościele, kołdry czy poduszki, które pozwolą przetrwać milusińskim tę porę roku.

Dodaj ogłoszenie