Zawodnicy skierniewickiego Tigera wywalczyli 9 medali na SAME JUDO CUP

Natalia Zwolińska
Akademia sztuk Walki Tiger
W weekend 08.05-09.05 w Markach odbywał się turnieju SAME JUDO CUP. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podopieczni Krzysztofa Ciszewskiego, Andrzeja Umanskiego i Pawła Mroza którzy z dwóch dni rywalizacji wrócili z 9cioma medalami.

Medale dla skierniewickich judoków

W pierwszym dniu najlepiej spisała się Anna Piorun która wywalczyła brąz. Jej brat Kacper zanotował udany start jednak bez medalu i uplasował się na 7 miejscu w swojej kategorii wagowej. W sobotę startował również Krystian Magdziarz, który po bardzo zaciętej walce, musiał uznać wyższość przeciwnika i odpadł z turnieju.

W drugi dzień zawodów Tygrysy rozwiązały worek z medalami. Po złoto w najcięższej kategorii wagowej sięgnął Wiktor Pyrek, a trzeci był Mateusz Krzemiński. Najlżejszy z Tygrysów - Kazimierz Kaszkur wywalczył srebro. Również srebrny medal wywalczyła Liliana Tartanus, Jan Kubiak oraz Mateusz Pietrzak. Na podium znaleźli się także Alicja Wójcicka i Alicja Rosińska, które zdobyły brąz.

Medale i zdobyte miejsca cieszą. Na pewno zawodników bardziej niż trenerów, ponieważ dla nas był to ważny start kontrolny, w którym Tygrysy mogły nabyć kolejnego cennego doświadczenia. Wywalczone krążki są tylko miłym dodatkiem. Cieszymy się, że nasza praca przynosi wymierne efekty, ale też wiemy nad czym dalej pracować, aby nasi zawodnicy pokazywali się z jak najlepszej strony na kolejnych turniejach - mówi trener Paweł Mróz.