Zawodnicy Klubu Biegacza Trucht Skierniewice na 82. Mistrzostwach Polski w Maratonie

Tomasz Imiński
Dwaj zawodnicy Klubu Biegacza Trucht Skierniewice stanęli na starcie 82. Mistrzostw Polski w Maratonie, jaki odbył się w Dębnie.

Mariusz Jędrycha w tych zawodach zajął 474. miejsce (w kategorii M-40 zdobył 131. miejsce), natomiast Paweł Gwozdecki był 996. z wynikiem (w kategorii M-40 zajął 265. miejsce).
- W najbliższy weekend startuję w maratonie w Krakowie. Tym samym realizuje swój plan zdobycia w tym roku Korony Maratonów Polskich - mówi Paweł Gwozdecki. - Mam tu na myśli pięć najbardziej prestiżowych maratonów w Polsce. Są nimi: Dębno, Kraków, Poznań, Wrocław i Warszawa.

Skierniewiczanin na koniec roku zostawił sobie udział w maratonie w Kenii, a w przyszłym roku chce pobiec na Antarktydzie. Wtedy też Gwozdecki zrealizuje swój plan przebiegnięcia maratonów na wszystkich kontynentach i wstąpi do elitarnego Klubu 7 Continets Marathon Club.