MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Z inicjatywy Energetyki Cieplnej posadzono nowe drzewa w Parku Miejskim

Łukasz Saptura
Łukasz Saptura
W ramach przypadającego 22 kwietnia Dnia Ziemi w Parku Miejskim w Skierniewicach posadzone zostały cztery drzewa. To inicjatywa jednej ze skierniewickich spółek miejskich.

Pomysł sadzenia drzew na terenie miasta wyszedł z Energetyki Cieplnej. Po raz pierwszy akcja została przeprowadzono w ubiegłym roku. Nowe drzewa pojawiły się wówczas na Skwerze Inwalidów Wojennych.

W tym roku akcję przeprowadzono w Parku Miejskim. Wszystko w porozumieniu z konserwatorem zabytków i projektantem zieleni. W piątkowe przedpołudnie posadzono modrzewie, klony oraz dąb. „Drzewa nie są przypadkowe” - podkreśla Dorota Bogatko, specjalista do spraw marketingu Energetyki Cieplnej w Skierniewicach:

- Skierniewicki park jest cały czas rewitalizowany, dlatego Energetyka Cieplna chciałaby mieć swój wkład w wygląd tej części miasta. Sadzenie drzew jest podstawą działań proekologicznych i planujemy tę akcję kontynuować w kolejnych latach.

Drzewa sadził między innymi zastępca prezydenta miasta, Jarosław Chęcielewski:

- Bardzo dobrze, że nie zapominamy o sadzeniu nowych drzew i krzewów na terenie miasta. Nie zapominają o tym miejskie placówki, instytucje, szkoły i przedszkola, które zawsze w sposób aktywny obchodzą Dzień Ziemi – mówił wiceprezydent i dodał: - Wszystkich namawiam do dbania o nasze otoczenie, ponieważ ono oddaje nam swoją moc w dwójnasób.

Sadzenie drzew w ramach obchodów Dnia Ziemi to nie jedyna akcja skierniewickiej Energetyki Cieplnej związana z dbaniem o środowisko. To między innymi inwestycje realizowane w ostatnim czasie związane z odsiarczaniem i odazotowaniem spalin. Wkrótce zostanie oddana kogeneracja, która będzie miała duży wpływ na jakość powietrza.

- Wszystkie akcje, wszystkie inwestycje duże i mniejsze mają za zadanie zrobić coś dobrego dla naszego środowiska, miasta i mieszkańców – mówi Dorota Bogatko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto