Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024 - gdzie głosować w gm. Maków? Zobacz listę

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wybory samorządowe 2024 - lista lokali wyborczych w gm. Maków
Wybory samorządowe 2024 - lista lokali wyborczych w gm. Maków Karolina Misztal
Wybory samorządowe 2024 odbędą się już niedługo. Wszyscy uprawnieni do głosowania mieszkańcy gm. Maków wezmą w nich udział i wybiorą swoich przedstawicieli na szczeblu władz lokalnych. Przeczytaj, gdzie znajduje się właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania lokal wyborczy, w którym możesz oddać swój głos. Tutaj znajdują się adresy wszystkich lokali wyborczych w gm. Maków.

Spis treści

Wybory samorządowe 2024. Kiedy i w jakich godzinach można zagłosować?

Lokale wyborcze są w Polsce otwarte między godziną 7 rano a 21 wieczorem. Może także dojść do sytuacji, gdy czas otwarcia obwodowych komisji wyborczych będzie przedłużony. Takie decyzje są odpowiednio wcześniej ogłaszane.

  • Co trzeba wziąć ze sobą na głosowanie?
    W wyborach samorządowych, gdy tylko pojawimy się w lokalu wyborczym, członek Państwowej Komisji Wyborczej będzie musiał zweryfikować naszą tożsamość. Podstawowym dokumentem, z którego możemy wówczas skorzystać jest oczywiście dowód osobisty. Możemy również skorzystać z E-dowodu, co obecnie staje się coraz bardziej popularne. Jest to możliwe na podstawie usługi dostępnej w aplikacji Ministerstwa Cyfryzacji – mObywatel. Można również skorzystać z prawa jazdy lub paszportu.
    Czy na wybory trzeba wziąć swój długopis? Nie, nie jest to konieczne, gdyż we wszystkich lokalach wyborczych są przygotowane długopisy, których starczy dla wszystkich chcących oddać swój głos.

Może Cię zainteresować

Lokale wyborcze dla mieszkańców gm. Maków

Oto lista lokali wyborczych dla mieszkańców gm. Maków. Znajdź ulicę, przy której mieszkasz i numer budynku, a dowiesz sie, gdzie możesz zagłosować podczas wyborów.

Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Twardowskiego w Makowie

adres: Akacjowa 2, 96-124 Maków
numer komisji: 1

  • Maków
  • Maków-Kolonia

Szkoła Podstawowa w Dąbrowicach

adres: Dąbrowice 86, 96-124 Dąbrowice
numer komisji: 2

  • Dąbrowice
  • Krężce

Szkoła Podstawowa w Pszczonowie

adres: Pszczonów 53, 99-420 Pszczonów
numer komisji: 5

  • Jacochów
  • Pszczonów

Szkoła Podstawowa w Słomkowie

adres: Główna 68, 96-124 Słomków
numer komisji: 4

  • Słomków

Szkoła Podstawowa w Woli Makowskiej

adres: Wola Makowska 25B, 96-124 Wola Makowska
numer komisji: 3

  • Sielce Lewe
  • Sielce Prawe
  • Wola Makowska

Szkoła Podstawowa w Świętych Laskach

adres: Święte Laski 63, 96-124 Święte Laski
numer komisji: 6

  • Święte Laski
  • Święte Nowaki

Może Cię zainteresować

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Weź udział w wyborach. Twój głos ma znaczenie!

Może Cię zainteresować

Osoby z niepełnosprawnościami, starsze i chore - jak mogą brać udział w wyborach?

Kodeks wyborczy przewiduje specjalne uprawnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Wyborcom z orzeczeniem o znacznym bądź umiarkowanym stopniu niepełnosprawności przysługują dwie - inne niż tradycyjna - formy wzięcia udziału w głosowaniu:

  • Forma korespondencyjna
    W przypadku wyboru formy głosowania korespondencyjnego zamiar ten należy zgłosić komisarzowi wyborczemu najpóźniej w 13. dniu przed dniem wyborów. Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie lub w formie elektronicznej. Wyborca może w zgłoszeniu zażądać dołączenia do pakietu wyborczego nakładki na kartę do głosowania w alfabecie Braille"a. Kopertę zwrotną (z adresem obwodowej komisji wyborczej) zawierającą zaklejoną kopertę z kartami do głosowania i podpisanym oświadczeniem o osobistym i tajnym oddaniu głosu należy przekazać przedstawicielowi Poczty Polskiej. Można tego dokonać w placówce bądź zgłosić pracownikowi poczty w momencie doręczenia. Do zakończenia głosowania pakiet można również dostarczyć do lokalu wyborczego.
    Należy tu podkreślić, że z formy głosowania korespondencyjnego nie mogą skorzystać wyborcy z niepełnosprawnościami umieszczeni w spisach wyborców w: obwodach głosowania utworzonych w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach karnych, aresztach śledczych domach studenckich, wyborcy, którzy udzielili pełnomocnictwa do głosowania.
  • Przez pełnomocnika
    W celu sporządzenia aktu pełnomocnictwa wyborca składa wniosek do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) gminy, w której jest wpisany do rejestru wyborców. Wniosek należy złożyć najpóźniej w 9. dniu przed dniem wyborów. Z tej formy głosowania mogą skorzystać wyborcy z niepełnosprawnościami oraz osoby, które najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat.
    Głosowania przez pełnomocnika nie przeprowadza się w obwodach głosowania utworzonych w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach karnych, aresztach śledczych i domach studenckich.
    W myśl nowelizacji Kodeksu wyborczego, wyborcom o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a także wyborcom, którzy najpóźniej w dniu głosownia ukończą 60 lat przysługuje prawo do bezpłatnego transportu z miejsca zamieszkania do lokalu wyborczego właściwego dla obwodu głosowania.

Może Cię zainteresować

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto