WOPR Skierniewice: 9 medali naszych ratowników

WOPR Skierniewice
Ratownicy z WOPR Skierniewice wzięli udział w w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Świdwinie. Podobnie jak rok temu, WOPR Skierniewice wystartował w Otwartych Mistrzostwach Słupska dnia 25 maja jako forma sprawdzenia swoich umiejętności, ponieważ podczas zawodów w Słupsku były rozgrywane inne konkurencje indywidualne i drużynowe niż podczas cyklu Grand Prix Polski i Mistrzostw Polski.

Udowodnili tym, że są bardzo wszechstronnymi zawodnikami i poradzą sobie w każdej problematycznej sytuacji. Celem organizacji zawodów w Ratownictwie Wodnym jest popularyzacja ratownictwa wodnego, pierwszej pomocy jak i nabywanie doświadczenia podczas akcji ratowniczych.

Nasza Skierniewicka drużyna składająca się z 17 zawodników zdobyła w Świdwinie 11 medali. Czołowa zawodniczka WOPR Skierniewice Karolina Faszczewska jest w bardzo wysokiej formie sportowej i dzięki temu zebrała 4 medale indywidualne tj. 2 złote, srebrny i brązowy. Złote medale uzyskała w konkurencjach 50m holowanie manekina i 100m ratowanie kombinowane, srebrny w 100m holowanie manekina w płetwach i brązowy w 100m z pasem węgorz. Matysiak Bartłomiej zdobył razem 3 brązowe medale w 50 holowanie manekina, 100m ratowanie kombinowane oraz 100m ratowanie manekina w płetwach. Kolejna medalistką była Wiktoria Bobrowska, która świetnie radzi sobie w pływaniu w płetwach. Uplasowała się na drugim miejscu w konkurencji 100m z pasem węgorz i trzecie miejsce w 100m ratowanie manekina w płetwach. Brązowym medalistą w konkurencji 100m z pasem węgorz był bardzo dobrze rokujący zawodnik Juliusz Białkowski. W najmłodszej kategorii wiekowej na 3 miejscu stanął Michał Bibik w 100m z pasem ratunkowym. Ranking medalowy pokazuje, że jesteśmy prężnie rozwijającym się zespołem, które może jeszcze wiele osiągnąć. Jako drużyna w klasyfikacji drużynowej w kategorii junior młodszy zajęliśmy drugie miejsce.

Następnego dnia WOPR Skierniewice wziął udział w Otwartych Mistrzostwach Słupska. W zawodach wzięło udział 17 drużyn. W pięciu konkurencjach indywidualnych oraz trzech drużynowych rywalizowało ze sobą ponad 70 zawodników. Starty w Słupsku były doskonałym urozmaiceniem dla naszych zawodników. Rywalizacja była bardzo zacięta mimo, że konkurencje indywidualne i drużynowe są rozgrywane w takiej formie raz w roku. To nie pokrzyżowało planów naszym zawodnikom na zdobywanie medali, którzy ze Słupska przywieźli 15 medali. Zdominowali każdą konkurencje w kategorii kobiet i mężczyzn. Medale zdobyło 12 zawodników m.in. Karolina Faszczewska (2 złote), Kamila Puchalska (1 złoty), Wiktoria Bobrowska (srebrny), Kamila Stępniak (złoty), Aleksandra Nowakowska (złoty i srebrny), Karolina Stępowska (złoty), Maciej Stępowski (złoty), Juliusz Białkowski (1 złote), Bartosz Karbowiak (brązowy), Jakub Wierzbicki (srebrny) i Izabella Karwat (złoty), Kamil Rózga (brązowy). W klasyfikacji generalnej drużyna kobiet z składzie Karolina Faszczewska, Karolina Stępowska, Izabella Karwat i Wiktoria Bobrowska zajęły 1 miejsce. Skład mieszany Aleksandra Nowakowska, Kamila Stępniak, Michał Bibik i Maciej Stępowski zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej rocznika 2000-2002. W roczniku 1997-1999 w kategorii mężczyzn 2 miejsce zdobył skład Bartłomiej Matysiak, Kamil Rózga, Jakub Wierzbicki i Kamil Adamczyk.

W przerwie zawodów rozegrany został również mecz piłki wodnej pomiędzy zawodnikami ze Słupska i Skierniewic. Był to bardzo emocjonujący pojedynek ale zwyciężyła drużyna Słupskiego WOPR.

Teraz Nasi zawodnicy przygotowują się do Mistrzostw Polski w Szczecinie, które będą najważniejszą imprezą tego roku dla młodzieży z Mini Szkoły Ratownictwa Wodnego. Miejmy nadzieje, że pójdzie im tak wspaniale jak w Świdwinie i Słupsku.