Promocja publikacji będzie jednym z punktów „Spotkania z historią Skierniewic” organizowanego z okazji 566 rocznicy uzyskania praw miejskich w Muzeum Historycznym Skierniewic. Drugi tom „Rocznika Skierniewickiego” zostanie oddany czytelnikom do rąk w sobotę 18 lutego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.
Pierwszy tom „Rocznika Skierniewickiego”, który ukazał się w ubiegłym roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Nakład liczący kilkaset egzemplarzy dostępny bezpłatnie błyskawicznie się rozszedł wśród czytelników. Osoby, którym nie udało się dostać tradycyjnego egzemplarza, mogły zapoznać się z artykułami w wersji cyfrowej.
Skierniewiczanie sami zadecydowali o wydaniu rocznika
Podobnie jak w roku poprzednim, drugi tom „Rocznika Skierniewickiego” został wydany dzięki głosom samych mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Tak samo jest w przypadku drugiego tomu. Już wiadomo, że w przyszłym roku ukaże się kolejny tom, również dzięki zaangażowaniu skierniewiczan i głosowaniu w budżecie partycypacyjnym.
Co znalazło się w drugim tomie „Rocznika Skierniewickiego”?
W drugim tomie „Rocznika Skierniewickiego” można znaleźć między innymi artykuł dotyczący procesu lokacyjnego miasta, omówienie pieczęci miejskich w dokumentach do 1945 roku oraz dzieje skierniewickiego harcerstwa, które istnieje już w mieście od ponad stu lat. Czytelnikom zostały przybliżone postacie pochodzącej ze Skierniewic malarski Estery Karp (1897-1970) oraz twórcy teatru w Skierniewicach, Antoniego Sikorskiego (1894-1946). Całość uzupełnia kalendarium miejskie, czyli wymienienie najważniejszych wydarzeń dziejących się w Skierniewicach w 2021 roku. W sumie „Rocznik Skierniewicki” zawiera 21 artykułów, wspomnień oraz biografii.
Nie tylko promocja „Rocznika”
„Spotkanie z historią Skierniewic” w Muzeum Historycznym Skierniewic to nie tylko promocja drugiego tomu „Rocznika Skierniewickiego”. Po prezentacji autorów artykułów, które znalazły się w piśmie, Jakub Gąsecki omówi proces lokacyjny Skierniewic, natomiast o godzinie 18 zostanie otwarta wystawa „Skierniewice z lotu ptaka 1803 – 1982”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
Dz PMM