Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wkrótce promocja drugiego tomu "Rocznika Skierniewickiego"

Łukasz Saptura
Łukasz Saptura
Promocja pierwszego tomu "Rocznika Skierniewickiego" odbyła się 17 lutego 2022 roku. Publikacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Nakład liczący kilkaset egzemplarzy dostępny bezpłatnie błyskawicznie się rozszedł wśród czytelników
Promocja pierwszego tomu "Rocznika Skierniewickiego" odbyła się 17 lutego 2022 roku. Publikacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Nakład liczący kilkaset egzemplarzy dostępny bezpłatnie błyskawicznie się rozszedł wśród czytelników Łukasz Saptura
W przeddzień rocznicy uzyskania praw miejskich przez Skierniewice zaplanowano promocję drugiego tomu „Rocznika Skierniewickiego”. Periodyk wydaje Muzeum Historyczne Skierniewic dzięki pieniądzom pozyskanym z budżetu obywatelskiego.

Promocja publikacji będzie jednym z punktów „Spotkania z historią Skierniewic” organizowanego z okazji 566 rocznicy uzyskania praw miejskich w Muzeum Historycznym Skierniewic. Drugi tom „Rocznika Skierniewickiego” zostanie oddany czytelnikom do rąk w sobotę 18 lutego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.

Pierwszy tom „Rocznika Skierniewickiego”, który ukazał się w ubiegłym roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Nakład liczący kilkaset egzemplarzy dostępny bezpłatnie błyskawicznie się rozszedł wśród czytelników. Osoby, którym nie udało się dostać tradycyjnego egzemplarza, mogły zapoznać się z artykułami w wersji cyfrowej.

Skierniewiczanie sami zadecydowali o wydaniu rocznika

Podobnie jak w roku poprzednim, drugi tom „Rocznika Skierniewickiego” został wydany dzięki głosom samych mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Tak samo jest w przypadku drugiego tomu. Już wiadomo, że w przyszłym roku ukaże się kolejny tom, również dzięki zaangażowaniu skierniewiczan i głosowaniu w budżecie partycypacyjnym.

Co znalazło się w drugim tomie „Rocznika Skierniewickiego”?

W drugim tomie „Rocznika Skierniewickiego” można znaleźć między innymi artykuł dotyczący procesu lokacyjnego miasta, omówienie pieczęci miejskich w dokumentach do 1945 roku oraz dzieje skierniewickiego harcerstwa, które istnieje już w mieście od ponad stu lat. Czytelnikom zostały przybliżone postacie pochodzącej ze Skierniewic malarski Estery Karp (1897-1970) oraz twórcy teatru w Skierniewicach, Antoniego Sikorskiego (1894-1946). Całość uzupełnia kalendarium miejskie, czyli wymienienie najważniejszych wydarzeń dziejących się w Skierniewicach w 2021 roku. W sumie „Rocznik Skierniewicki” zawiera 21 artykułów, wspomnień oraz biografii.

Nie tylko promocja „Rocznika”

„Spotkanie z historią Skierniewic” w Muzeum Historycznym Skierniewic to nie tylko promocja drugiego tomu „Rocznika Skierniewickiego”. Po prezentacji autorów artykułów, które znalazły się w piśmie, Jakub Gąsecki omówi proces lokacyjny Skierniewic, natomiast o godzinie 18 zostanie otwarta wystawa „Skierniewice z lotu ptaka 1803 – 1982”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto