MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkanocny kiermasz dla Rysia w Przedszkolu nr 5 w Skierniewicach

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
W Przedszkolu nr 5 w Skierniewicach przygotowywanie wielkanocnych dekoracji postanowiono połączyć z pomocą dla chorego chłopca. Wykonane przez dzieci stroiki zostały wystawione na sprzedaż podczas świątecznego kiermaszu, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację trzyletniego Rysia cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

Blisko 2 800 złotych wyniósł dochód z wielkanocnego kiermaszu, który zorganizowano w obu filiach – przy ulicy Czystej i przy ulicy Domarasiewicza – przedszkola nr 5 w Skierniewicach by wspomóc trzyletniego Rysia Hajela, chłopca cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni, który dodatkowo urodził się z wadą lewej ręki.

Wielkanocne dekoracje wykonane przez dzieci wszystkich grup pod kierunkiem swych nauczycielek zostały wyeksponowane w przedszkolnych holu, gdzie mogli oglądać je rodzice, którzy chcąc zabrać któryś ze stroików do domu wrzucali datki do puszki.

- Inicjatywa wyszła od naszych pań dyrektorek – przyznaje Dorota Dziuda, nauczycielka pracująca z grupą czteroletnich „Delfinków”. - My podjęłyśmy temat, zachęciłyśmy do współpracy nasze koleżanki, rodziców i przede wszystkim dzieci, które wiedzą, że chcemy pomóc chłopcu potrzebującemu naszego wsparcia. Dzieci podeszły do tego bardzo emocjonalnie i tworzenie dekoracji sprawiło im wielką radość. Dzieci są najbardziej czyste, wrażliwe. One tę szczerość przenoszą na swoich kolegów i koleżanki, a dzielenie się i pomaganie innym – to i rodzice, i my tutaj w przedszkolu staramy się kształtować w nich taką postawę dobroci.

Wielkanocny kiermasz dla Rysia w Przedszkolu nr 5 w Skierniewicach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto