“Weź, jeśli potrzebujesz” - kolejne skrzyneczki z bezpłatnymi środkami higienicznymi dla dziewcząt i kobiet

Materiał informacyjny Miasta Skierniewice

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami skierniewicki ratusz montuje kolejne skrzyneczki w szkołach i instytucjach. To kontynuacja akcji zapoczątkowanej w minionym tygodniu.

W piątek 21 maja na targowisku przy “Jadłodzielni” zamontowana została pierwsza w mieście skrzyneczka powstająca w ramach organizowanego przez Fundację Akcja Menstruacja “Punktu Pomocy Okresowej”. Już wtedy Edyta Cieślak, Sekretarz Urzędu Miasta Skierniewice, zapewniała, że to nie koniec akcji i kolejne skrzynki niebawem pojawią się w lokalnych szkołach.

Dziś ruszyła dystrybucja 20 skrzynek zmontowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 oraz Zakład Utrzymania Miasta. Zostaną one zawieszone w szkołach i obiektach publicznych. O ich wypełnienie zadbali wolontariusze z Klubu Mam, którzy pod przewodnictwem radnej Justyny Kulig zebrali pokaźną kwotę pieniędzy, zamieniając ją następnie na środki higieniczne.

Jak pokazują badania, na które powołują się inicjatorzy akcji, ponad 1/5 dziewczynek w Polsce ze względu na brak dostępu do środków higieny osobistej opuszcza zajęcia w szkole, a 10% nie wychodzi w tym czasie z domu. To niepokojąca statystyka, która wymaga konkretnych rozwiązań.

Dodaj ogłoszenie