Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Skierniewicach przekazano czeki w ramach Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych

Łukasz Saptura
Łukasz Saptura
W piątkowe przedpołudnie (10 lutego) przy ulicy Poniatowskiego w Skierniewicach odbyła się konferencja prasowa związana z dofinansowaniami z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miejsce spotkania nie było przypadkowe. To właśnie ta droga będzie przebudowywana dzięki pieniądzom z tego funduszu.

Na konferencji prasowej obok samorządowców pojawili się wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ciecióra oraz parlamentarzyści z naszego regionu: senator Rafał Ambrozik i posłowie Robert Telus i Grzegorz Lorek.

- Po raz kolejny dobra informacja dla powiatu skierniewickiego, dla gmin z powiatu skierniewickiego oraz dla miasta, które otrzymały kolejne środki na rozwój infrastruktury drogowej. Co jest istotne w kontekście bezpieczeństwa mieszkańców – mówił poseł Robert Telus. - Trzeba podkreślić, że te środki stanowią połowę kosztów inwestycji. Drugie 50 procent pochodzi z budżetu poszczególnych samorządów. Nie byłoby tych środków, gdyby nie dobrze przygotowany wniosek.

Senator Rafał Ambrozik statystycznie podsumował dotychczasowe inwestycje drogowe na terenie województwa łódzkiego, które zostały zrealizowane dzięki pieniądzom z tego źródła. To 543 kilometry dróg powiatowych oraz 826 kilometrów dróg gminny za kwotę ponad 859 milionów złotych:

- To pokazuje wielkość województwa łódzkiego. To wpływa również na możliwości inwestycyjne i rozwojowe naszych lokalnych społeczności. Cieszę się, że samorządowcy ziemi skierniewickiej są bardzo aktywni z pozyskiwaniu środków.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych Skierniewice otrzymały dofinansowanie w wysokości 4,5 miliona złotych na przebudowę ulicy Poniatowskiego. Do gminy Kowiesy trafi ponad 500 tysięcy złotych na na remont odcinka o długości 1,35 km łączącego Stary Wylezin i Chrzczonowice. Z kolei gmina Lipce Reymontowskie przyznano blisko 2 miliony złotych na przebudowę drogi w Drzewcach. W przypadku gminy Skierniewice jest to refinansowanie związane z rozbudową drogi gminnej w Strobowie.

W Skierniewicach przekazano czeki w ramach Rządowego Fundusz...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto