Unia Skierniewice wyrywa zwycięstwo w ostatnich minutach

Bartosz Nowakowski
Piłkarze Unii Skierniewice po dramaturgii, która trwała do ostatnich minut wygrali z Pogonią Bełchów 3:2 na stadionie miejskim przy ulicy Pomologicznej w 1. kolejce skierniewickiej klasy okręgowej.

Nastawienia gospodarzy od pierwszych minut niezmiernie bojowe. Frontalne ataki, z lewej jak i prawej flanki. Strzały na bramkę leciały niczym grad w potężnej nawałnicy. Próbował Patryk Bojańczyk, szukał szans na przełamanie Jakub Papież. Bez efektu. W słupkach bramki Pogoni bronił ze zwinnością niczym czarna pantera Jakub Trupinda.

„Bramka jest zaczarowania” - mówili kibice, którzy zebrali się na trybunach miejskiego stadionu. Były słupki, poprzeczki, kanonady i robinsonady.

Ofensywna nawałnica unitów trwała dalej. Wybiła 21 minuta. Nagle kontratak przeprowadzany przez Pogoń. Piłka w polu karnym unitów. Strzela Daniel Tryngiel. 1:0 dla gości!

Końcówka pierwszej połowy, obraz gry nie zmienia się. To Unia rozdaje karty w środku boiska, ale Pogoń ustala wynik. 35. minuta tym razem przy piłce Daniel Wasiak. Strzał i 2:0 dla Pogoni. Sensacja! Sędzia gwizdkiem kończy pierwszą odsłonę. Na licach piłkarzy Unii minorowe miny. To jeszcze nie koniec – zaznaczają.

Druga odsłona to jeszcze śmielsze podejścia. Unici próbują ze wszystkich stron i ze wszystkich sił. Jak odczarować bramkę? Udało się! Patryk Bojańczyk pewnie strzela. Napastnik szybko łapię piłkę w bramce rywal, chce jak najszybciej wznowić grę. Czas ucieka.

Bramka kontaktowa wlała nadzieje. Kibice skandują, chcą kolejnych trafień. Futbolówka w polu karnym, piłką operuje Jakub Papież i kunsztownym podcięciem pokonuje Trupindę. 2:2 a w unitach jeszcze większa ochota do gry.

Czas jednak ucieka coraz szybciej, niczym przesypujący się piasek w klepsydrze. To już doliczone minuty. Ciężar gry na barki bierze Bojańczyk, to on odczarował bramkę na początku drugiej połowy. Skrzydłem Markowski, dośrodkowanie idealnie na Bojana. Precyzyjny strzał głową i wydarte zwycięstwo w ostatnich minutach.

Skierniewicka klasa okręgowa (1. kolejka):
Unia Skierniewice - Pogoń Bełchów 3:2 (0:2). 0:1 - Daniel Tryngiel (21), 0:2 - Daniel Wasiak (35), 1:2 - Patryk Bojańczyk (55), 2:2 - Jakub Papież (70), 3:2 - Patryk Bojańczyk (90).
Korona Wejsce - Olimpia Chąśno 3:1 (2:1). 1:0 - Wojciech Rokicki (13), 2:0 - Mateusz Wójcik (22), 2:1 - Rafał Bogus (30), 3:1 - Wojciech Rokicki (56).
Laktoza Łyszkowice - Juvenia Wysokienice 1:2 (1:2). 1:0 - Patryk Wiśniewski (9), 1:1 - Eryk Matysek (22), 1:2 - Daniel Karwat (29).
Astra Zduny - Macovia Maków 3:4 (2:1). 1:0 - Daniel Małek (11), 2:0 - Wiktor Surma (29), 2:1 - Piotr Winciorek (35, rzut karny), 2:2 - Adam Gasiński (55), 2:3 - Piotr Kozioł (66), 2:4 - Piotr Winciorek (75, karny), 3:4 - Wiktor Surma (90).
Orlęta Cielądz - Widok Skierniewice 1:0 (2:0). 1:0 - Michał Sala (28).
Olympic Słupia - Pelikan II Łowicz 0:2 (0:0). 0:1 - Kacper Rześny (61), 0:2 - Kacper Rześny (73).
Jutrzenka Drzewce - Vagat Domaniewice 7:0 (3:0). 1:0 - Andrzej Perski (20), 2:0 - Maciej Borowski (31), 3:0 - Maciej Borowski (34), 4:0 - Mateusz Pabjanek (68), 5:0 - Cezary Dominiak (70), 6:0 - Andrzej Perski (76), 7:0 - Adam Pryk (80).