Unia – Mazovia sparingowy remis

Bartosz Nowakowski
Remisem 3:3 zakończył się mecz kontrolny pomiędzy Unią Skierniewice a Mazovią Rawa Mazowiecka.

Wynik szybko, bo w pierwszych minutach otworzył Wołodimir Khomyn, testowany zawodnik Mazovii Rawa Mazowiecka. Jednak nie zniechęciło to w żadnym razie unitów, którzy również szukali swoich szans. Stąd błyskawiczne wyrównanie przez Mariusza Bursztynowicza.

Otwarta gra obfitowała w liczne sytuację podbramkowe. Do przerwy wynik dla gospodarzy podwyższył Patryk Bojańczyk.

Po zmianie stron nadal frontalna gra z obu stron. Do remisu doprowadził Rafał Bednarek. Znów remis. Unici za wszelką cenę szukali kolejnych okazji. W polu karnym znalazł się Bursztynowicz, strzelec pierwszej bramki i został sfaulowany. Karny! Na jedenastym metrze piłkę ustawił Jakub Papież, precyzyjny strzał i gol.

To nie był koniec rzutów karnych, dwie minuty przed końcem błąd Kuby Koczywąsa i prezent dla rawian. Bezbłędnie wykorzystał „jedenastkę” Mateusz Białek. Końcowy gwizdek sędziego – 3:3.

W najbliższy weekend Mazovia, która w nadchodzącym sezonie będzie grałą w IV lidze rozegra kolejny sparing w Opocznie z Ceramiką, zaś Unia, beniaminek skierniewickiej klasy sprawdzi się w Sierakowicach z Sierakowianką.