Uczniowie "Budowlanki" zawodu uczyli się w obcych krajach

nik
Podczas podsumowania tegorocznej edycji projektu uczestnicy praktyk podzielili się wrażeniami z wyjazdów do Niemiec, Hiszpanii i Portugalii
Podczas podsumowania tegorocznej edycji projektu uczestnicy praktyk podzielili się wrażeniami z wyjazdów do Niemiec, Hiszpanii i Portugalii Marcin Niklewicz
Kilkudziesięciu uczniów skierniewickiej „Budowlanki” uczestniczyło w zagranicznych praktykach zawodowych. Teraz podsumowali kolejną edycję projektu, który placówka realizuje od kilku lat.

Niemcy i Hiszpania to kierunki, w których uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Skierniewicach udają się na praktyczną naukę zawodu. W tym roku ofertę poszerzono o Portugalię. Wszystko dzięki projektowi Erasmus+ realizowanemu w popularnej „Budowlance”.

- To bardzo ważny projekt, ponieważ nie tylko uczycie się zawodu w praktyce, ale też poznajecie inne systemy pracy, a uzyskany certyfikat ułatwi wam w przyszłości odnalezienie się na rynku pracy, także zagranicznym - podkreślał podczas podsumowania projektu wiceprezydent Jarosław Chęcielewski.

W tym roku w praktykach uczestniczyli uczniowie klas o profilach: urządzeń energii odnawialnej, reklamy, architektury krajobrazu, monter zabudowy i robót wykończeniowych oraz stolarz. Niejednokrotnie mieli okazję poznać technologie, z którymi w Polsce nie mieli do czynienia. Poza praktyczną nauką zawodu, nie brakowało czasu na zwiedzanie i integrację z uczestnikami Erasmusa z innych krajów europejskich.

Partnerami projektu są: Berufsforderung e. V des Bauindustrieverbandes Berlin Brandenburg (Niemcy), Associacao Intercultural Amigos da Mobilidade (Portugalia) oraz Europroyectos Erasmus Plus SL (Hiszpania).

Kredyt hipoteczny, to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega.

Wideo

Dodaj ogłoszenie