Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 6.03.2022: Skierniewice, 27.02-5.03.2022. Poznaj najważniejsze informacje ze Skierniewic

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Skierniewic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Skierniewic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Skierniewic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 27.02 a 5.03.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Cenny dokument przez kilkadziesiąt lat ukryty był za obrazem”?

Przegląd tygodnia: Skierniewice, 6.03.2022. 27.02 - 5.03.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Cenny dokument przez kilkadziesiąt lat ukryty był za obrazem

Mirosław Figaszewski, historyk z Bełchowa, wsi leżącej w gminie Nieborów w powiece łowickim odnalazł niezwykły dokument podpisany przez ministra propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa.

📢 Tymczasowy dworzec PKP w Łowiczu już funkcjonuje

Od piątku, 4 marca obsługa pasażerów PKP w Łowiczu została przeniesiona do dworca tymczasowego.

📢 Marcowe targi kolekcjonerów na Rynku w Skierniewicach

Marcowe targi kolekcjonerów na skierniewickim Rynku jak co miesiąc przyciągnęły dziesiątki wystawców i setki odwiedzających polujących na niezwykłe przedmioty, które stworzą we wnętrzu niepowtarzalny klimat, amatorów starych książek, czy miłośniczek stylowej biżuterii. Nie zabrakło również akcentów wojskowych – odzieży czy wyposażenia z demobilu.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 6.03.2022: 27.02-5.03.2022 Skierniewice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Skierniewicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Możemy pomóc w wyposażeniu stołówki dla uchodźców

Prócz miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy na hali skierniewickiego OSiR-u przy ulicy Pomologicznej 8 planowane jest również stworzenie stołówki wraz z kuchnią. Organizatorzy wsparcia proszą mieszkańców o pomoc w wyposażeniu jadalni i kuchni.

📢 Pierwsza lekcja perspektywy dla przedszkolaków

W piątkowe popołudnie 6, marca w Przedszkolu nr 3 w Skierniewicach został zainicjowany projekt zatytułowany „Zostań artystą”. Jak mówi Sebastian Jędryka, pomysłodawca akcji, zajęcia mają na celu przybliżenie przedszkolakom pojęcia perspektywy widzenia przestrzennego, a przy okazji wychwycenia dzieci utalentowanych plastycznie. Poprowadzenia zajęć podjęła się Anna Lewandowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, współpracująca, między innymi, z Muzeum Historycznym Skierniewic. Już po pierwszych pociągnięciach węgla dało się zauważyć, że wśród „Śliweczek” kryją się prawdziwe talenty.

📢 W poniedziałek zabrzmi dla nich pierwszy w Polsce szkolny dzwonek

Blisko 40 dzieci uchodźców z Ukrainy zacznie w poniedziałek naukę w Skierniewicach.

📢 Najdroższe domy na sprzedaż w Skierniewicach. Za te domy trzeba zapłacić milion i więcej

📢 Pomoc dla Ukrainy. W działaniach nie mogło zabraknąć strażaków z jednostek OSP

„Pospolite ruszenie pomocy” tak można określić zaangażowanie Polaków w akcje na rzecz Ukraińców, zarówno tych, którzy zostali w swojej ojczyźnie, jak i tym, którzy znaleźli schronienie w naszym kraju. Jedną z grup, które włączyły się w pomoc są strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie tylko pojawili się w Centralnym Magazynie Zbiórki w Skierniewicach, ale organizują również zbiórki w swoich miejscowościach.

📢 "Modnie na igrzyska": historia polskiego sportu opowiedziana strojem

Do 30 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach można oglądać stroje, w których polscy sportowcy pojawili się igrzyskach olimpijskich. Wystawa to efekt współpracy Muzeum Historycznego Skierniewic oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

📢 Skierniewice pomagają Ukrainie

Całodobowy punkt koordynujący miejską akcję wsparcia, uruchomienie specjalnych numerów oraz ogromna zbiórka dla wschodniego sąsiada - Skierniewice pomagają walczącej Ukrainie.

📢 „Straszliwa zbrodnia w Skierniewicach” – grzmiały nagłówki w marcu 1938 roku

W marcu 1939 roku opinią publiczną wstrząsnęła zbrodnia, jakiej dokonano w Skierniewicach. Żona i córka Stanisława Kozickiego, dowódcy 26 Dywizji Piechoty, oraz ich dwie służące zostały zamordowane przez ordynansa generała.

📢 Skierniewiczanie wciąż niosą pomoc zarówno walczącej Ukrainie jak i uchodźcom

Od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę mieszkańcy Skierniewic czynnie zaangażowali się w pomoc humanitarną zarówno dla uchodźców, jak i dla obrońców oraz osób, które z różnych przyczyn nie zdecydowały się na opuszczenie swojego kraju.

📢 Nowi bohaterowie skierniewickiego projektu "Jestem dumny"

Zakończyło się głosowanie na bohaterów drugiej odsłony projektu „Jestem dumny”. W rocznicę nadania praw miejskich Skierniewicom, Muzeum Historyczne Skierniewic ogłosiło listę trzynastu osób, które odznaczyły się w szczególny sposób w historii miasta. Tym samym rozpoczęło się głosowanie internetowe, które trwało do końca lutego.

📢 "Jak pani nie wstyd?". Policjantka usuwa symbole poparcia dla Ukrainy z terenu internatu rosyjskiej szkoły

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak policjantka ściąga niebiesko-żółte wstążki z ogrodzenia internatu szkoły rosyjskiej w Warszawie. Fakt ten wzbudził oburzenie wśród przechodniów.

📢 Trzej mężczyźni odpowiedzą za kradzież auta w Bednarach

Utratą samochodu mógł przypłacić chwilę roztargnienia mężczyzna, który w pobliżu przystanku kolejowego w Bednarach, (powiat łowicki) wysiadł z auta zostawiając kluczyki w stacyjce.

📢 Skierniewice. Narażali własne zdrowie i życie, żeby dostarczyć produkty na Ukrainę

Ze Skierniewic wyruszył transport humanitarny do miejscowości Łubnie w Ukrainie. Dwa ciągniki siodłowe opuściły miasto w nocy z poniedziałku na wtorek (28.02/1.03), do granicy polsko-ukraińskiej dotarli we wtorkowy wieczór. Nie udało im się dotrzeć do miasta docelowego, a trasę musieli kilkukrotnie zmieniać. Ostrzały, bombardowania i zniszczone szlaki komunikacyjne to codzienność transportów humanitarnych.

📢 Skierniewiczanie mogą oglądać stroje polskich olimpijczyków

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zakończyły się 20 lutego. Natomiast 4 marca rozpocznie się na pekińskich stadionach paraolimpiada. Do tego sportowego wydarzenia nawiązuje nowa wystawa czasowa Muzeum Historycznego Skierniewic, która jest efektem współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Skierniewicach.

📢 Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach włączyła się w pomoc uchodźcom

Cała Polska po rosyjskim ataku włączyła się w udzielanie pomocy dla naszych wschodnich sąsiadów. Doskonałym przykładem ofiarności i bezinteresowności są skierniewiczanie, którzy natychmiast odpowiedzieli na apel i zaczęli dostarczać artykuły pierwszej potrzeby do punktu segregacji w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Pomologicznej. Miasto przyjęło już pierwszych uchodźców, wśród których znajdują się dzieci. Do nich skierowana jest akcji organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach.

📢 Wojna na Ukrainie uderzy w polską budowlankę. Eksperci: będą problemy z pracownikami i dostawami

Wojna na Ukrainie będzie mieć poważne skutki dla polskiej gospodarki – prognozują eksperci. W szczególnie trudnej sytuacji może się znaleźć branża budowlana, w której ok. 60 proc. pracowników to obywatele Ukrainy. Zamknięcie wschodnich rynków oznacza też kłopoty z eksportem i rozwojem. Część firm może tego kryzysu nie przetrwać.

📢 Anna i Robert Lewandowscy pogrążeni w żałobie. Byli w Łodzi na pogrzebie ZDJĘCIA

Anna i Robert Lewandowscy pogrążeni są w żałobie.. Zmarła bowiem Jolanta Krzywańska,babcia Anny, która była śpiewaczką w Teatrze Wielkim w Łodzi. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi, którą odprawił biskup Ireneusz Kulesza.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto