Na jedenej z farm drobiu w południowej Rosji stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia człowieka nowym wirusem ptasiej grypy. Specjaliści Światowej Organizacji Zdrowia badają sprawę.
- Kryzys powoduje, że wszystkie firmy z tej branży, również te dużo mniejsze od naszej, mają teraz podobny start. W tym sensie jest w tej pandemii coś na wskroś sprawiedliwego. Bo ona dotknęła wszystkich w biznesie, można powiedzieć, po równo - mówi Piotr Niemiec, założyciel i szef sieci restauracji "Olimp", zlokalizowanych w centrach handlowych i biurowcach.
Nienawidzą swoich pokoi, ale nie chcą z nich wychodzić. Nie odpowiadają na pytania rodziców i nauczycieli, zasłaniają kamerki, nie są w stanie ubrać się i usiąść przed ekranem komputera do lekcji. To dzieci czasów pandemii. – Jako psycholog dziecięcy jestem mocno przerażona obecną sytuacją – mówi Joanna Węglarz, specjalistka psychologii klinicznej. – U starszych uczniów izolacja skutkuje brakiem motywacji i problemami emocjonalnymi. I tym, że coraz trudniej skłonić ich nie tylko do nauki, ale także do wychodzenia z domu i do codziennych aktywności. Jeśli im nie pomożemy, to kiedy dorosną, będą mieli trudności z podejmowaniem ról życiowych, zawodowych. Z dorosłością. Kiedy zostaną na poziomie bierności, mogą nie zdobyć wykształcenia i wegetować w domu.
Dopiero kilka godzin przed wejściem w życie nowych obostrzeń, rząd opublikował rozporządzenie w tej sprawie. Zawiodą się jednak ci, którzy liczyli że rozwieje ono wszystkie wątpliwości dotyczące tego, które obiekty mogą funkcjonować od 12 lutego, a które będą musiały nadal być zamknięte.
Ministerstwo Finansów zapewnia, że podatek od mediów dotyczy "gigantów cyfrowych". Skala protestu mediów pokazuje, że nie do końca tak jest. Jest też wiele innych "ale" do projektu. Jednym z nich jest głos eksperta podatkowego. Jaka jest jego opinia? Przeczytaj artykuł poniżej.
- Wierzę w to, że miliony Polaków, którzy zobaczyli w telewizorach czarne ekrany z komunikatem „Media bez wyboru” zrozumieli, że nakładanie kagańca finansowego na media może w dłuższej perspektywie sprawić, że jako obywatele oni sami też nie będą mieli wyboru - mówi Tomasz Sekielski, dziennikarz i autor głośnych filmów dokumentalnych, współzałożyciel Sekielski Brothers Studio.
Z roku na rok Lasy Państwowe prowadzą więcej wycinek i pozyskują więcej drewna z naszych lasów. Zarabiane przez tę instytucję pieniądze są coraz większe, w tym momencie to już rocznie ponad 9 mld zł. Te środki pochodzą przede wszystkim ze sprzedaży drewna. Choć w 2020 roku z powodu lockdownu część planów wycinkowych nie została zrealizowana i doszło do pewnego spowolnienia wycinek, trend jest oczywisty – mówi Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska.
W 2024 roku na maturze może pojawić się nowy dodatkowy przedmiot - religia. Jak wynika z przekazów medialnych, religia jako przedmiot maturalny jeszcze nigdy nie była tak prawdopodobna. Minister Edukacji i Nauki konsultował ten pomysł z przedstawicielami Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.
Niemiecka kanclerz nie spieszy się, mimo nacisków ze znoszeniem blokad. Jeśli już to ewentualnie po 1 marca, inaczej znów wróci fala zakażeń koronawirusem.
W centrum handlowym Atrium Reduta otworzyło się wyjątkowe miejsce dla fanów zdjęć – Be Happy Museum. Jest to pierwsze takie miejsce na mapie Warszawy (czwarte w Polsce). Wszyscy, którzy uwielbiają media społecznościowe i zdjęcia w niecodziennych aranżacjach, będą zachwyceni. To także doskonała propozycja na spędzenie czasu z rodziną. Szczegóły w artykule poniżej.
„Może wpłynąć w sposób istotny na ograniczenie wolności mediów i wolności słowa, a tym samym ograniczenie prawa obywateli do informacji” – stwierdził Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar odnosząc się do ustawy wprowadzającej podatek od mediów i reklamy.
W skontrolowanych szpitalach pacjentkom, które poroniły, urodziły martwe dziecko lub których dziecko zmarło tuż po porodzie, nie zapewniono prawidłowej i wystarczającej opieki – przekazała Najwyższa Izba Kontroli.