Trudne życie w wieżowcu przy ul. Mickiewicza bez działającej windy

Roman Bednarek
Roman Bednarek
W wieżowcu przy ul. Mickiewicza od początku kwietnia nie działa winda. Mieszkańcy mają już dość tej sytuacji.

Jak informuje lokator budynku przy ul. Mickiewicza 28/30, mieszkający na piątym piętrze, winda została wyłączona 4 kwietnia ze względów technicznych.

- Miała być czynna w połowie czerwca, tymczasem 1 lipca pojawiło się ogłoszenie, że zostanie włączona w trzeciej dekadzie tego miesiąca - mówi pan Stanisław. - Na szczęście działa winda w drugiej klatce, ale trzeba wjechać na dziesiąte piętro, gdzie jest łącznik między klatkami i potem zejść. Jak długo można naprawiać windę?

Zarządca budynku tłumaczy, że windę nakazał wyłączyć z użytkowania Urząd Dozoru Technicznego.

- Urządzenie nie zatrzymywało się na przystankach, słowem jeździło w cały świat i w końcu trzeba było je wyłączyć - relacjonuje zarządca Jan Grębski. - Potem okazało się, że całą trzeba wymienić. Długo to trwało, bo musiała być przygotowana dokumentacja, później należało ją zatwierdzić, a następnie złożyć zamówienia. A elementy urządzeń sprowadzano z różnych krajów Europy.
W tym tygodniu miał być odbiór techniczny wymienionej windy. Jeśli będzie działać bez zarzutu, zostanie udostępniona mieszkańcom. Ale na wymianę czeka też winda w drugiej klatce...

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie