Szachiści ze skierniewickiej "Piątki" z tytułami Mistrzów Polski

Wojciech Kubik
Bardzo dobrze zaprezentowali się szachiści ze skierniewickiej „Piątki” podczas Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach, jakie odbyły się w Pokrzywnej. Wśród 101 uczestników znalazło się trzynastu skierniewickich zawodników, rywalizujących w pięciu kategoriach wiekowych.

Najlepiej zaprezentowali się najmłodsi szachiści. W grupie do lat 9 Mistrzostwo Polski wywalczyła Patrycja Kochanowska, a Wicemistrzostwo Zuzanna Górecka. Obie zawodniczki zakończyły zawody bez porażki z taką samą ilością punktów - o miejscach decydowały “małe” punkty. Po zaciętej walce do samego końca, gdzie o miejscu zadecydowała dogrywka - Wicemistrzostwo Polski chłopców do lat 9 zdobył Szymon Boryna.

W grupie dziewcząt do lat 15 Wicemistrzostwo Polski zdobyła Zuzanna Łukasik, a piąte miejsce zajęła Marysia Sokół, która pechowo straciła III miejsce doznając porażki w ostatniej rundzie turnieju.

Bardzo dobre III miejsce wywalczyli: Antoni Rosa w grupie do lat 11, Franciszek Bartosik
w grupie do lat 15 oraz najmłodszy szachista ze Skierniewic - Jakub Kochanowski w grupie do lat 7.