Świetnie wyniki skierniewickich szachistów [ZDJĘCIA]

Niemałe sukcesy mogą zapisać na swe konto szachiści skierniewickiej „Piątki”, którzy wzięli udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Szachowym "Gwiazda Północy".

Aż 450 zawodników wzięło udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Szachowym "Gwiazda Północy", a wśród nich znalazło się 16 osób ze Skierniewic. Świetnie spisały się: Zuzanna Górecka i Patrycja Kochanowska. Zuzanna wywalczyła złoty medal w kategorii dziewczynek do lat 10, zaś Patrycja zdobyła brązowy medal w tej samej kategorii.

Na czwartym miejscu w kategorii chłopców do lat 10 uplasował się Szymon Boryna. Szóstą lokatę zajął za to Jan Durzyński. Szymon jednoczenie uplasował się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej turnieju do lat 10, natomiast piąte miejsce zajęła Zuzia. Oboje zdobyli po 7 punktów, tyle samo co zdobywca brązowego medalu, który miał lepszą punktację pomocniczą, tzw. "buchholza". Zuzia, Szymon oraz Jasiek już pod koniec lutego wystartują w Finałach Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10. źródło: UM Skierniewice