Polecamy

Jak często należy zmieniać takie maseczki aby nas zabezpieczały a nie stanowiły dla nas zagrożenia?Przed założeniem maski należy umyć dokładnie ręce środkiem na bazie alkoholu lub wodą z mydłem
[3/9]

Specjalista opowiada, jak to naprawdę jest z tymi maseczkami [SLAJDY]

Jak często należy zmieniać takie maseczki aby nas zabezpieczały a nie stanowiły dla nas zagrożenia?

Przed założeniem maski należy umyć dokładnie ręce środkiem na bazie alkoholu lub wodą z mydłem. Przy zakładaniu należy dokładnie zakryć nią usta i nos, tak żeby szczeliny między twarzą a maską ochronną były jak najmniejsze. Maseczka zamiast chronić, może wręcz stać się źródłem infekcji, bo poprzez oddech szybko ulega zawilgoceniu, a takie środowisko jest idealną pożywką dla rozwoju drobnoustrojów. Dlatego też należy unikać dotykania maski podczas jej noszenia, a po przypadkowym dotknięciu umyć dokładnie ręce środkiem na bazie alkoholu lub wodą z mydłem. Trzeba zmienić ją na nową, kiedy tylko stanie się wilgotna. Nigdy nie należy używać ponownie maski ochronnej jednorazowego użytku. Żeby zdjąć maskę, trzeba chwycić ją od tyłu za wiązanie (nie dotykać przedniej powierzchni maski) i zdjąć, a następnie wyrzuć do zamykanego kosza na śmieci. Umyć dokładnie ręce środkiem na bazie alkoholu lub wodą z mydłem. Maseczki wielokrotnego użytku powinny być pranie w temperaturze min. 60°C, a następnie prasowane.

Od czwartku w całej Polsce jest obowiązek zakrywania twarzy: ust oraz nosa. Można to robić za pomocą maseczek, różnego rodzaju chust, czy też plastikowych przyłbic. Na temat tego jak korzystać z maseczek i innych form zabezpieczeń w rozmowie z lekarzem Katarzyną Piotrowską, specjalistą medycyny ratunkowej. Kolejne pytania i odpowiedzi na następnych slajdach.

Najnowsze wiadomości

reklama