MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Skierniewicki urząd dowiezie seniorów na szczepienia. Chcą zaangażować też taksówkarzy

Wojciech Kubik
Wojciech Kubik
Fot. Wojciech Kubik
Urząd Miasta Skierniewice dowiezie na szczepienia przeciwko Covid-19 tych seniorów, którzy będą mieli problem z dotarciem do punktu szczepień. Pojawił się też pomysł, aby pomogli w tym skierniewiccy taksówkarze.

Rejestracja seniorów na szczepienia

Już za kilka dni ruszy proces rejestracji osób starszych do szczepień przeciwko koronawirusowi. Samej rejestracji dokonać będzie można na trzy sposoby:

  • dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
  • kontaktując się bezpośrednio z jednym z punktów szczepień
  • przez Internet, za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl

W pierwszej kolejności rejestrować mogą się osoby, które ukończyły 80 rok życia (od 15 stycznia), następnie ci, którzy skończyli 70 lat (od 22 stycznia) i na koniec ludzie 60+ (od 25 stycznia).
Sama rejestracja to pierwszy krok. Pojawia się jednak pytanie – co z osobami obłożnie chorymi czy inwalidami, którzy mogą mieć problem z dotarciem do wyznaczonego punktu szczepień? Tym chce pomóc skierniewicki urząd miasta.

Ratusz dowiezie do punktu szczepień

W skierniewickim ratuszu narodził się pomysł, aby pomóc tym osobom, które samodzielnie nie będą mogły dotrzeć do wyznaczonego punktu szczepień.

– Ruszamy z akcją wsparcia szczepienia seniorów. Najpierw osoba starsza umawia się na wizytę, następnie gdy nie ma transportu lub ma problemy z poruszaniem się, kontaktuje się z nami w celu umówienia terminu przejazdu. Nasze Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Skierniewicach koordynuje te logistyczne działanie – informuje Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic.

Osoba taka może zadzwonić na udostępnione przez miasto numery telefonów: 885 909 902 oraz 885 909 904 w godzinach od 8.00 do 22.00. Tam uzyska wszelkie odpowiedzi na temat dowozu oraz będzie mogła umówić się na konkretną godzinę. Jeśli wymagany będzie transport specjalistyczny, wówczas pomocą służyć będą miejskie placówki, które posiadają pojazdy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Pomóc mogą też taksówkarze

Urząd miasta zamierza o pomoc poprosić również skierniewickich taksówkarzy. Ci do poniedziałku, 18 stycznia, mogą zgłaszać chęć włączenia się do akcji dowozu seniorów do punktów szczepień.

- Za każdy z kursów urząd miasta zapłaci 30 złotych – wyjaśnia Edyta Cieślak, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych UM Skierniewice.

Koszt dowiezienia seniora na szczepienie urząd oszacował na 30 złotych. Taksówkarz będzie zobowiązany nie tylko zawieźć daną osobę, ale też na nią poczekać i odwieźć do domu.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto