Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przy rawskim szpitalu powstała poradnia leczenia ran

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
Przy rawskim szpitalu św. Ducha utworzono Poradnię Leczenia Ran Przewlekłych. To jedna z dwóch takich placówek w województwie łódzkim, w której dla pacjentów opieka jest bezpłatna.

Szpital w Rawie Mazowieckiej stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pacjentów nie tylko z powiatu rawskiego. Placówka otworzyła ostatnio Poradnię Leczenia Ran Przewlekłych, do której mogą zgłaszać się osoby cierpiące, między innymi, na stopę cukrzycową (w tym tzw. stopa Charcota), zgorzelinowe ropne zapalenie skóry, owrzodzenia (w tym owrzodzenia żylne goleni), odleżyny, rany goleni na tle niedokrwienia, rany powstające z przebiegu przetok przewodu pokarmowego, rany pourazowe, rany o trudnym do ustalenia pochodzeniu (często o charakterze mieszanym, wynikające ze współistnienia kilku zaburzeń), czy trudno gojące się rany pooperacyjne.
Korzystanie z usług nowo utworzonej poradni jest dla pacjenta bezpłatne, gdyż rawska placówka jest jedną z dwóch w województwie mających podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Proces leczenia rozpocznie się od dokładnego wywiadu lekarskiego i ogólnej oceny stanu zdrowia pacjenta. To pomoże dopasować terapię i zalecenia do konkretnego przypadku oraz ustalić potencjalną przyczynę problemów z gojeniem ran. Pacjenci, u których niezbędne będą poszerzone badania mogą liczyć na diagnostykę zarówno laboratoryjną jak i obrazową wykonywaną na miejscu w szpitalu.

– Pacjent zgłaszający się do poradni leczenia ran uzyska również pomoc polegającą na oczyszczeniu rany, zahamowaniu infekcji, jeśli taka się już pojawiła, a także nawilżeniu skóry i przyspieszenia naskórkowania rany przy pomocy odpowiednio dobranych preparatów – wyjaśnia Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka Szpitala im. św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. – Proces leczniczy uwzględnia także założenie stosownych opatrunków, dostosowanych do problemu. Osoby trafiające do poradni leczenia ran nie tylko mogą liczyć na kompleksową pomoc na miejscu, ale także dokładny instruktaż, jak powinny samodzielnie pielęgnować ranę, aby uzyskać jak najlepsze efekty leczenia.

Poradnia mieści się w szpitalu św. Ducha w Rawie Mazowieckiej przy ul. Warszawskiej 14. Jest czynna w każdą środę w godzinach 8.00– 15.00. Na konsultacje można umówić się również telefonicznie dzwoniąc na numer 729-059-545.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto