Pływacy UKS Nawa zgarniają medale

burz
Złoto Oli Mrówki, Kornelii Walz i Kacpra Orzechowskiego.

Podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego klas V w pływaniu, jakie odbyły się w czwartek, 6 grudnia, czteroosobowa drużyna UKS Nawa Skierniewice ustanowiła 5 nowych rekordów życiowych.

Najlepiej zaprezentował się Dawid Stefanowski, który w konkurencji 100 m stylem motylkowym uplasował się na 6 pozycji, natomiast na dystansie 100m stylem dowolnym zajął 14 lokatę.

Na miejscu 11 na dystansie 200 m stylem zmiennym znalazł się Maciej Perzankowski.

Udanym startem mogą pochwalić się również: Igor Smolczewski, który był 12 w konkurencji 100 m stylem klasycznym oraz Angelika Owczarek, która zajęła 21 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Również początek weekendu okazał się niezwykle udany dla zawodników skierniewickiego klubu. W piątek w Ożarowie Mazowieckim odbyły się zawody z cyklu Młodzieżowe Grand Prix o Puchar Burmistrza. Skierniewiczanie spisali się na medal i to dosłownie, bowiem żaden z zawodników nie wrócił z pustymi rękoma.

Na najwyższym stopniu podium stanął dwukrotnie Kacper Orzechowski, który płynął w konkurencjach 100 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym.

Dwa złote krążki wywalczyła również Aleksandra Mrówka w konkurencjach 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym. Wspaniałym wynikiem może pochwalić się również Szymon Dębski, który był pierwszy w konkurencji 100 m stylem motylkowym oraz drugi w konkurencji 50 m.

Jednak największy sukces może świętować Kornelia Walz. Zawodniczka zdobyła złoty medal w konkurencji 100 m stylem klasycznym oraz srebrny w konkurencji 50 m stylem dowolnym, poza tym po III rundach okazała się najlepszą zawodniczką Grand Prix w roczniku 2000.