Pieniądze z „Polskiego Ładu” dla Skierniewic i okolicznych gmin. Ogromna kwota dotacji

Zuzanna Gawałkiewicz
Przebudowa miejskiego stadionu w Skieniewicach będzie największą lokalną inwestycją finansowaną z programu „Polski Ład”
Przebudowa miejskiego stadionu w Skieniewicach będzie największą lokalną inwestycją finansowaną z programu „Polski Ład” Urząd Miasta Skierniewice
Udostępnij:
Dokładnie 85 mln 824 tys. 118 zł i 75 gr. trafi do Skierniewic i okolicznych gmin z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Wiemy jakie projekty zostaną za te pieniądze zrealizowane.

Skierniewice miasto

Miasto Skierniewice może pochwalić się najwyższym dofinansowaniem wśród okolicznych samorządów. Do Programu Inwestycji Strategicznych skierniewicki ratusz złożył trzy wnioski. Dotację otrzymają dwa z nich: na przebudowę miejskiego stadionu przy ulicy Pomologicznej zostanie przekazane ponad 28 mln 478 tys. zł; zaś na projekt oraz wymianę oświetlenia ulicznego na osiedlu Widok miasto otrzyma 4 mln 140 tys. zł.
Dofinansowania nie otrzymała największa wśród zgłoszonych przez Skierniewice do „Polskiego Ładu” inwestycja. Chodzi o budowę wschodniej obwodnicy miasta, której koszt oszacowano na 142,5 mln zł.

Głuchów

Rządowym wsparciem mogą pochwalić się również wszystkie gminy powiatu skierniewickiego. Wśród nich najwyższe dofinansowanie otrzyma gmina Głuchów, która kwotę 8 mln 550 tys. zł przeznaczy na budowę kanalizacji na odcinku Prusy – Celigów oraz modernizację stacji uzdatniania wody w Wysokienicach.

Bolimów

Gmina Bolimów pragnie zainwestować w wodociągi. Za kwotę ponad 5 mln 15 tys. zł zostanie zmodernizowana gminna sieć wodociągowa. Prócz tego z rządowego programu będzie sfinansowana rozbudowa i przebudowa Szkoły Podstawowej w Kęszycach. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 2 mln 434 tys. zł.

Kowiesy

Dofinansowanie otrzymają aż trzy wnioski złożone przez gminę Kowiesy. Kwota w wysokości 1 mln 900 tys. zł zostanie przeznaczona na modernizację wiaduktu drogowego w Michałowicach. Rozbudowa gminnej drogi Lisna – Palinek – Chrzczonowice będzie kosztowała 2 mln 280 tys. zł, zaś koszt przebudowy budynku Urzędu Gminy Kowiesy oszacowano na 2 mln 125 tys. zł.

Nowy Kawęczyn

Gmina Nowy Kawęczyn ponad 6 mln zł przeznaczy na modernizację wodociągów. Rozbudowa sieci w miejscowości Trzcianna będzie kosztowała 3 mln 325 tys. zł, zaś sumę 2 mln 850 tys. zł gmina przeznaczy na wymianę starych azbestowo-cementowych rur wszędzie tam, gdzie takie do tej pory funkcjonują.

Słupia

Gmina Słupia pieniądze z funduszu „Polski Ład” przeznaczy na modernizację oczyszczalni ścieków w Słupi oraz budowę kanalizacji w Winnej Górze. Na te zadania samorząd otrzyma 4 mln 750 tys. zł. Kwotą 950 tys. zł zostanie zasilony budżet gminy z przeznaczeniem na przebudowę stacji uzdatniania wody w Winnej Górze.

Maków

W gminie Maków dotacją z Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 1 mln 800 tys. zł zostanie sfinansowana modernizacja oświetlenia ulicznego. Na przebudowę starego budynku urzędu gminy na potrzeby Makowskiego Centrum Kultury gmina otrzymała 3 mln 150 tys. zł.

Skierniewice (gmina wiejska)

Dotację w wysokości 4 mln 750 tys. zł gmina przeznaczy na przebudowę dróg.

Godzianów

Za kwotę 3 mln 990 tys. zł zostaną przebudowane gminne hydrofornie w Lniśnie i Płyćwi. Dodatkowo gminie Godzianów przyznano 378 tys, zł na wdrożenie systemu do zdalnego odczytu wodomierzy.

Lipce Reymontowskie

Gmina Lipce Reymontowskie otrzymała dotację w wysokości 3 mln 600 tys na rozwój elektromobilności.

Skierniewicki powiat ziemski

Skierniewickiemu starostwu również przyznano dotację. Do dofinansowania za 4 mln 655 tys. zł zakwalifikowała się przebudowa drogi powiatowej nr 1320E od granicy z powiatem brzezińskim w kierunku Słupi.

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie