Pantery pokazały klasę. Koszykarskie święto w hali przy Tetmajera w Skierniewicach

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
W weekend od 16 do18 września na hali OSiR przy ul. Tetmajera w Skierniewicach odbywał się Ogólnopolski Turniej Koszykówki Basket Kids Cup pod Patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice Krzysztofa Jażdżyka. Organizatorem imprezy był klub MKS Ósemka Skierniewice, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Podstawowa nr 9.

W turnieju wzięło udział 12 zespołów z całej Polski po 6 w każdej kategorii: dziewcząt U12 oraz chłopców U13 – w sumie około 200 zawodników. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

Po rozegraniu wszystkich spotkań wśród dziewcząt najlepsze okazały się skierniewiczanki prowadzone przez trenera Adriana El-Warda, który podkreśla sportowy charakter, ambicję, serce do gry oraz, biorąc pod uwagę bardzo krótki koszykarski staż, niemałe już umiejętności swoich podopiecznych.

Zawodniczki Ósemki uplasowały się na pierwszym miejscu przed swymi koleżankami z UKS Trójka Żyrardów oraz TKM Włocławek. Na miejscach poza podium znalazły się młode koszykarki z MKS MOS Konin, UKS LO1 Brzeg oraz KS Kutno. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przypadł Antoninie Gędek, grającej w barwach skierniewickich Panter.
Z kolei w kategorii chłopców gospodarze ulegli jedynie drużynie TKM Włocławek, która zwyciężyła w rywalizacji.

Zawodnicy Ósemki zajęli drugie miejsce, zaś trzecie przypadło koszykarzom Warsaw Basketball. Na dalszych pozycjach uplasowali się chłopcy z AZS Częstochowa, UKS Trójka Żyrardów oraz UKS Trójeczka Olsztyn.
MVP Kategorii Chłopców Ogólnopolskiego Turnieju Basket Kids Cup został Aleks Pietrzak TKM Włocławek.