Nowe nasadzenia na skierniewickim rynku - już jesienią

Materiał informacyjny MIASTA SKIERNIEWICE
Już za kilka miesięcy oblicze skierniewickiego rynku odmieni się za sprawą nowych nasadzeń. Obecnie trwają ustalenia z konserwatorem zabytków. To odpowiedź ratusza na pomysły mieszkańców dotyczące reorganizacji głównego placu w mieście.

Patrząc na dzisiejsze oblicze skierniewickiego rynku, nie sposób nie wspomnieć roku 2005, kiedy to główny plac miasta przeszedł gruntowną modernizację. Ówcześni samorządowcy spośród trzech przygotowanych koncepcji wybrali projekt, który finalnie został zrealizowany w centrum. Zabytkowy plac powrócił do swojego historycznego charakteru. Nowa koncepcja pozwoliła wykorzystać rynek m.in. jako teren organizacji Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

- Zmiana oblicza tego placu nurtuje mnie od lat. W ostatnich latach udało nam się stworzyć nowe formaty miejskich wydarzeń, które ściągnęły do centrum całe rodziny. W rynku ustawiliśmy także drewniane pergole, z których chętnie korzystają mieszkańcy. Przyszedł czas na kolejny krok i zaplanowanie zieleni. Pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy stale przychodzą do nas z nowymi pomysłami - tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Opracowaniem nowej koncepcji zagospodarowania rynku zajęli się pracownicy Zakładu Utrzymania Miasta. Po wstępnych przygotowaniach przyszedł czas na kwestie formalne, które związane są z historycznym charakterem tego miejsca. Wszelkie zmiany na rynku muszą bowiem być konsultowane z wojewódzkim konserwatorem zabytków.

- Za nami jest bardzo owocna wizyta u konserwatora zabytków. Nasze pomysły i argumenty spotkały się ze zrozumieniem, za co serdecznie dziękuję. Jestem umówiony z panią konserwator na wizytę w Skierniewicach jeszcze w lipcu. Wtedy zdecydujemy o ostatecznym kształcie nowych nasadzeń. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, drzewa posadzimy jesienią - dodaje prezydent.

Finalny projekt ma nie tylko odpowiadać na potrzebę zazielenia placu, ale także spełniać wymogi dotyczące utrzymania historycznego charakteru tego terenu. Nie bez znaczenia jest również odpowiednie zasadzenie nowych drzew, tak aby rynek nadal mógł być miejscem organizacji największych plenerowych imprez w mieście.

Dodaj ogłoszenie