Nowa jakość skierniewickich boisk

Materiał informacyjny Miasta Skierniewice

Pół tony zasianej trawy i kompleksowa renowacja murawy. Takie prace Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach przeprowadził na dwóch boiskach: przy ulicy Pomologicznej i Tetmajera. To jeden z kluczowych etapów modernizacji tych największych placów do gry.

Piaskowanie, szczotkowanie, napowietrzanie oraz wałowanie – to tylko niektóre prace, które udało się wykonać na miejskich boiskach. O serię profesjonalnych zabiegów na swoich obiektach dba Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach. Jak zapewnia prezes ośrodka, tylko kompleksowe podejście do tematu daje szansę na odpowiedni efekt, w postaci zadbanej i bezpiecznej dla zawodników murawy.

- Trawiasta nawierzchnia prezentuje się dziś bardzo dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Teraz trzeba po prostu dać naturze czas – zapowiada Marek Kujawski, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Spółka wylicza, że na obu obiektach zasiano ponad pół tony trawy, z czego 300 kg na stadionie miejskim i 200 kg przy Hali Sportowej nr 3. Co ważne, zadanie udało się kompleksowo zrealizować przy pełnej współpracy z miastem oraz miejskimi spółkami.

Ostatnie tygodnie były dla pracowników OSiR bardzo trudne. Kapryśna i momentami zimowa aura dawała się we znaki wszystkim, nie pomagając przy procesie poprawy stanu murawy. Mimo to ciężka praca się opłaciła. Jestem przekonany, że murawa, o którą dbają nasi pracownicy, spełnia oczekiwania profesjonalistów – mówi Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Zmiany nie ominęły również boiska MLKS Widok. Obiekt usytuowany przy ul. Nowobielańskiej 102 w połowie kwietnia przeszedł gruntowną modernizację. W ramach inwestycji nowa murawa pokryje wszystkie trzy boiska funkcjonujące na obiekcie. Co więcej, renowacja poprzedzona została budową systemu nawadniania wraz z nowoczesnym systemem zraszaczy. Całe zadanie warte jest ponad 226 tysięcy złotych i jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Skierniewice.

Dodaj ogłoszenie