Najmłodsi sportowcy skierniewickiej Nawy ze swoich pierwszych zawodów wrócili z medalami

Natalia Zwolińska
UKS NAWA Skierniewice
Skierniewicki UKS NAWA to prężnie działający klub pływacki. W zajęciach biorą udział zawodnicy w bardzo różnym wieku. To właśnie w barwach Nawy startują i trenują skierniewiccy pływacy. A każdy ich udział w zawodach to kolejna kolekcja medali przywożona do Skierniewic.

Najmłodsi zawodnicy Nawy wystartowali po raz pierwszy

W ostatnim czasie kolejne sukcesy odnieśli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Nawa Skierniewice. Podczas Mistrzostw Okręgu Łódzkiego 9,10 i 11-latków wystartowali również skierniewiczanie. Niektórzy z zawodników startowali po raz pierwszy. Najmłodsi pływacy zdobywali nie tylko nowe doświadczenia, ale także medale. Ustanawiali również nowe rekordy życiowe.

Medale przywieźli: 2 złote – Maria Urbanek, Lena Wieczorek – 1 złoty i 1 srebrny, Anna Sypniewska – 2 brązowe, Tymon Sałkowski – 1 srebrny.

Dodatkowo sztafeta mieszana w stylu zmiennym zajęła 3 miejsce. W sztafecie popłynęli: Jan Kotowoda, Maria Urbanek, Lena Wieczorek oraz Michał Caban.

Nieco starsi zawodnicy również zdobywali medale

Tymczasem podczas dwudniowych zmagań w ramach ogólnopolskiej rywalizacji Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12-13 lat skierniewiczanie wywalczyli 8 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Zawody te odbyły się pod koniec marca. Medale wywalczyli wtedy: Alicja Rodziewicz – 4 złote, Weronika Lesiak – 2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy, Bartek Karwat – 2 srebrne, Karolina Leszczyńska – 1 brązowy, Kaja Nowak – 2 złote.

Najlepszą zawodniczką rywalizacji została Alicja Rodziewicz, która zwyciężała z ogromną przewagą w każdym swoim starcie. Natomiast w stylu klasycznym niepokonaną była Weronika Lesiak, która zwyciężyła zarówno na dystansie 100 jak i 200 metrów.

W rywalizacji sztafet skierniewiczanie zwyciężyli zarówno w konkurencji 4x50 metrów stylem zmiennym, jak i 4x50 metrów stylem dowolnym. W sztafecie popłynęli: Alicja Rodziewicz, Weronika Lesiak, Bartek Karwat oraz Julian Pietrowski.