MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Historyczne Skierniewic zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym

Łukasz Saptura
Łukasz Saptura
Anna Maria Zagórska/źródło: Muzeum Historyczne Skierniewic
Do 6 lutego można przesyłać zdjęcia na konkurs fotograficzny „Inscenizacja fotograficzna bohatera” organizowany przez Muzeum Historyczne Skierniewic. Jest on związany z projektem „Jestem Dumny” realizowanym od kilku lat przez skierniewickie muzeum.

Konkurs skierowany jest do uczniów skierniewickich szkół średnich. Zadaniem uczestników jest stworzenie fotografii, której bohaterem będzie jedna z postaci z obu edycji projektu „Jestem dumny”. W sumie można wybrać spośród jedenastu postaci (Stanisław Grabowski, Jan Kozietulski, Anna Olszewska, Marian Pyziak, Irena Repp, Artur Wittenberg, Władysław Strakacz, Aleksander Leśniewicz, Edward Choma, Stefan Drążkiewicz, Marianna Foks).

Co będzie brane pod uwagę przez jury podczas oceniania konkursowych zdjęć? Zgodnie z zapisami regulaminu będą to: „Charakteryzacja modela adekwatna do wybranej postaci, ubiór związany z epoką lub działalnością postaci, uzasadnione użycie rekwizytu, podkreślenie cech charakterystycznych związanych z wyglądem np. fryzura, zarost, makijaż. Upodobnienie modela do postaci poprzez mimikę, gest, pozę, wydobycie osobowości pierwowzoru. Scenografia czyli wybór miejsca związanego z życiem rodzinnym bądź zawodowym bohatera lub miejsca podobnego w odbiorze pod względem nastroju, wrażenia danej epoki, w której żyła postać. Kreatywne ujęcie tematu, opowiedzenie krótkiej historii postaci na serii 2-3 zdjęć. Nastrój portretu uzyskany przez światło i cień, kolor bądź jego brak, obróbkę zdjęć w programie graficznym”.

Konkursowe fotografie wykonane aparatem fotograficznych (typu lustrzanka lub bezlusterkowiec) przyjmowane będą w dwóch wersjach: cyfrowej i w wersji odbitki fotograficznej na papierze. Szczegółowe informacje można odnaleźć w regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej Muzeum Historycznym Skierniewic. Natomiast na mediach społecznościowych skierniewickiego muzeum można zobaczyć przykładowe zdjęcia. Ich autorem jest Anna Maria Zagórska, modelami zaś Renata Libera wcielająca się w Mariannę Foks oraz Maciej Herian odgrywający Władysława Strakacza.

Muzeum Historyczne Skierniewic zaprasza do udziału w konkurs...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Johnny Wactor nie żyje. Tragiczna śmierć znanego aktora

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto