Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szachach Klasycznych[ZDJĘCIA]

Szesnastu szachistów z Powiatu Wieluńskiego uczestniczyło w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w Szachach Klasycznych w dniach 1-3 marca.

Turniej odbył się w Szkole podstawowej
nr 5 w Wieluniu. Rywalizowano na dystansie 7 rund w tempie 30 min. + 30 sek. na zawodnika. W zawodach zdecydowanie zwyciężyły reprezentujące UKS Piątka Wieluń dziewczęta Natalia Guzik oraz Michalina Matyjasek. W kategorii mężczyzn wygrał Szymon Wojtasik, także reprezentujący UKS Piątka Wieluń przed Dawidem Khachatryanem ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu i Aleksym Rumniakiem (UKS Piątka Wieluń).
Rozegrano także Turniej Szachowy „Młode Talenty Powiatu Wieluńskiego”, w którym zagrało 6 zawodników. Turniej ten odbył się w dniach 2-3 marca w tempie 20 min. + 10 sek. na zawodnika (dwie rundy systemem kołowym). W kategorii dziewcząt zwyciężyła Zofia Patyk (Szkoła Podstawowa w Białej) przed Hanną Włodarczyk i Kingą Szafran (obie Piątka Wieluń) oraz Natalią Mosiala (Zespół Szkół S amorządowych w Pątnowie). W kategorii chłopców wygrał Antoni Michałczyk (SP Biała) przed Szczepanem Batorem (UKS Piątka Wieluń).Podczas turnieju dwóch zawodników: Dawid Khachatryan oraz Aleksy Rumniak uzyskało normy na III kategorie szachowe. Najlllepsi uczestnicy turnieju otrzymali puchary; wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody.