Wielka pomoc Erkaesiaków na święta

2013-04-02 19:43:18

Kibice RKS Radomsko zorganizowali zbiórkę żywności i ubrań dla najbardziej potrzebujących.Około dwudziestu kibiców RKS Radomsko zebrało się 2 kwietnia na placu przed Miejskim Domem Kultury w Radomsku. Tu kibice zaprezentowali efekty zbiórki żywności i ubrań zorganizowanej wspólnie z radomszczańskim oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża.

- Pomysł powstał już dawno, wzorowaliśmy się na innych kibicach, którzy w całej Polsce organizują podobne akcje. Pomyśleliśmy, że w ten sposób pomożemy najbardziej potrzebującym właśnie w okresie świąt - tłumaczy przedstawiciel kibiców RKS Damian Krawczykowski.

W akcji udział wzięło około czterdziestu osób.
- Szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się że tak dużo tego zbierzemy, ale kibice chętnie pomagali. Przynosili, ubrania, żywność zabawki, wszystko co może się przydać - dodaje Damian Krawczykowski.

Teraz kibice dary przekażą do siedziby PKC, skąd trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu radomszczańskiego.

Jesteś na profilu Małgorzata Kulka - stronie mieszkańca miasta Radomsko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj