Jan Jakub Kolski na Gali Finałowej IX Dni Kina w Radomsku

2013-04-07 00:26:18

Znany reżyser Jan Jakub Kolski 5 kwietnia odwiedził Radomsko. W Miejskim Domu Kultury wziął udział w Gali Finałowej IX Dni Kina.5 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbyła się Gala Finałowa IX Dni Kina, organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące oraz MDK. Gościem uroczystości był Jan Jakub Kolski, znany reżyser, scenarzysta, operator i producent, który był bohaterem tegorocznych Dni.

Podczas gali nagrody odebrali zwycięzcy konkursu na Etiudę Filmową oraz konkursu Wiedzy o Filmie „Życie i twórczość Jana Jakuba Kolskiego” (konkurs sprawdzał m. in. wiedzę zdobyta podczas przeglądu filmów Kolskiego).
Za najlepszą etiudę uznano film "Kuchnia polska” Eweliny Arkit, Justyny Ciupy, Karoliny Trzonkowskiej z I LO.
Największa wiedza wykazały się dwie drużyny: z I LO (Maja Gawron, Martyna Krawczyk, Anna Stępień) i z II LO (Agnieszka Wiecha, Agnieszka Włodarczyk, Agnieszka Wojtecka).

Zanim jednak nastąpiło ogłoszenie wyników o swojej pracy opowiedział J. J. Kolski. Mówił o początkach swej filmowej pasji. Twórca tłumaczył dlaczego akcja większości jego filmów rozgrywa się na prowincji i dlaczego tak często pojawia się w nich Franciszek Pieczka.

Kolski odpowiadał też na pytania publiczności, wyjaśniał m .in. skąd czerpie inspiracje do tworzenia postaci, jaki jest jego ulubiony film, który z własnych obrazów jest jego ulubionym, realizacja którego sprawiła mu największe trudności i dlaczego zdecydował się na wydawanie książek.
- To wynika z potrzeby obcowania z czymś co ma w sobie jeszcze jakąś tajemnicę, z potrzeby wypowiedzi. w dzisiejszych czasach film się zdeprecjonował, jest jak wydmuszka - kolorowy na zewnątrz, ale pusty w środku... - tłumaczył.

Dni Kina stały się już radomszczańską tradycją, jak podkreślają organizatorzy poziom i zainteresowania wciąż rosną.
- Młodzież przychodzi przygotowana do konkursów i to jest satysfakcjonujące, że oni naprawdę oglądają te filmy, ale i wiele z nich rozumieją. Uczestnicy są na tyle dojrzali, że potrafią wiele z tych filmów wynieść - podkreśla Aleksandra Kędra, nauczycielka z I LO i inicjatorka Dni Kina.
Za rok kolejne Dni,a jak zapowiadają organizatorzy, szykują już niespodziankę...

Wyniki Konkursu Wiedzy o Filmie „Życie i twórczość Jana Jakuba Kolskiego”.

I miejsce ex aequo:
Drużyna z I LO (Maja Gawron, Martyna Krawczyk, Anna Stępień)
Drużyna z II LO (Agnieszka Wiecha, Agnieszka Włodarczyk, Agnieszka Wojtecka)

II miejsce:
Drużyna z I LO (Anna Anzorge, Angelika Borczyk, Monika Mierzwa)

III miejsce:
Drużyna z II LO (Justyna Krawczyk, Marcin Piotrowski, Monika Szymczykowska)

Wyróżnienia:
Drużyna z II LO (Margareta Iwanowicz, Kinga Kurowska, Michalina Majstrowicz)
Drużyna z I LO (Angelika Witkowska, Jakub Tomaszek, Marcin Ścisłowski)

Wyniki Konkursu na Etiudę Filmową pod hasłem „Świat realistyczny to świat fantastyczny” - rola rekwizytów w kreowaniu rzeczywistości ekranowej.

I miejsce – film „Kuchnia polska” (Ewelina Arkit, Justyna Ciupa, Karolina Trzonkowska z I LO)

II miejsce – film „Chciałbym, chciałabym…” (Karolina Barska, Sebastian Furmańczyk, Jagoda Muszyńska z I LO)

III miejsce – film „Osaczona” (Wojciech Bednarski, Oliwia Ciupa, Piotr Pacholik z I LO)

Wyróżnienia:
Film „Muzyka we mnie” (Jakub Drogosz, Ernest Kurc, Jakub Rajtar z I LO)
Film „Ukryte marzenia” (Anna Mohana, Paulina Piechowicz, Weronika Szczegodzińska z I LO)

Jesteś na profilu Małgorzata Kulka - stronie mieszkańca miasta Radomsko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj