Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Magdalena Grzebałkowska spotka się z czytelnikami rawskiej biblioteki

Łukasz Saptura
Łukasz Saptura
Przed czytelniczkami i czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej dwa spotkania autorskie.

Pierwsze z nich jest przeznaczone dla najmłodszych. W środę (16 listopada) w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci będzie gościł Paweł Beręsewicz, autor kultowej serii o przygodach Ciumków przeznaczonej dla dzieci (między innymi „Wielka wyprawa Ciumków”, „Ciumkowe historie w tym jedna smutna”). Na swoim koncie pisarz ma również książki dla nieco starszego czytelnika. Młodzież mogła przeczytać jego powieści „Pieniądze albo kasa”, „Wszystkie lajki Marczuka” czy „Na przykład Małgośka”. Książki Pawła Beręsewicza doceniają nie tylko czytelnicy, ale również krytycy. Saga o Ciumkach przyniosła mu nagrody: „Guliwer w krainie Olbrzymów”, Literacka imienia Kornela Makuszyńskiego oraz w konkursie literackim Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.
Środowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 9 i jest organizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Misia Uszatka.
Kolejne spotkanie przeznaczone jest dla dorosłych czytelników. W czwartek (17 listopada) o godzinie 18 rozpocznie się spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską. Rozmowa zostanie przeprowadzona w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

- O napisanych przez siebie biografiach mówi, że są dużymi reportażami Zadebiutowała na rynku literackim w 2011 roku książką „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego", zaskakującą opowieścią o poecie w sutannie. Kolejno ukazały się tytuły: „Beksińscy. Portret podwójny", „1945. Wojna i pokój", „Komeda. Osobiste życie jazzu, „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia" Czytelnicy pokochali ją za prosty sposób przedstawiania bohaterów, zupełnie obiektywnie i z perspektywy osoby obcej. Przyjdź i przekonaj się czy też pokochasz jej wyjątkowe reportaże. Wszystkie są dostępne w naszej bibliotece – zachęca dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej, Zbigniew Pacho.

Obecnie Magdalena Grzebałkowska jest jedną z czołowych polskich reportażystek cieszących się uznaniem wśród czytelników, o czym świadczy ich wybór w ramach Nagrody Literackiej „Nike”. Nagroda trafiła do Grzebałkowskiej za książkę „1945. Wojna i pokój”, w której opisała ostatnie miesiące drugiej wojny światowej i pierwsze miesiące po jej zakończeniu w Polsce. Do tematu wojny reportażystka wróciła również w swojej kolejnej książce „Wojenka. O dzieciach, które dorastały bez ostrzeżeń”, która składa się na obraz wojny widzianej oczami dzieci.

Obu spotkaniom patronuje Instytut Książki oraz Wojewódzka Biblioteka imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi i będą możliwe dzięki dofinansowanie ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego".

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skierniewice.naszemiasto.pl Nasze Miasto