Na początek (7 lutego) w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica” zostanie pokazany polski film „Kobieta na dachu”. Jego bohaterką jest sześćdziesięcioletnia Mirosława, która pracuje jako położna. Nie tylko w pracy opiekuje się innymi. Również w domu zajmuje się głównie mężem oraz swoim dorosłym synem. Dach bloku, w którym mieszka jest dla nie azylem. Pewnego dnia postanawia napaść na bank. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką Anną Jadowską oraz odtwórczynią głównej roli Dorotą Pomykałą.
Drugie filmowe spotkanie w lutym przypada dokładnie 14 lutego, czyli w Dzień Zakochanych. Dlatego widzowie zobaczą, jeden z najważniejszych romansów w kinie - „Casablankę” z 1942 roku. W tym filmie wszech czasów widzowie mają do czynienia z klasycznym miłosnym trójkątem. Druga wojna światowa. Rick spotyka swoją dawną miłość Ilsę, która obecnie jest w związku z Victorem, działaczem czeskiego ruchu oporu. Mimo że publiczność mogła wielokrotnie obejrzeć tę klasykę w telewizji, z pewnością dużą gratką będzie zobaczyć ten film na dużym ekranie.
We wtorek 21 lutego widzowie skierniewickiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica” zobaczą film dokumentalny „Syndrom Hamleta”.
- Dokument przedstawia pokolenie młodych Ukraińców naznaczone czasem wojny i politycznego przełomu. Punktem wyjścia filmu są przygotowania do spektaklu teatralnego luźno opartego na motywach szekspirowskiego „Hamleta”. Próby, w połączeniu z wejściem w prywatne życie bohaterów tworzą poruszający portret pokolenia, które chce zmierzyć się z wojenną traumą i bolesną przeszłością, która teraz, po inwazji Rosji na Ukrainę, staje się zarówno ich teraźniejszością, jak i przyszłością – mówi Agnieszka Skoczek, koordynatorka Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica”.
Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica” (28 lutego) to kolejna ważna pozycja w historii światowej kinematografii - „Popiół i diament” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Tym pokazem rozpocznie się cykl „Krótka historia polskiego kina". Widzowie zobaczą dziesięć polskich filmów w zrekonstruowanych cyfrowo kopiach, wyselekcjonowany przez Tomasz Kolankiewicza - dyrektora artystycznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Każdy film będzie poprzedzony wstępami w formie wykładu wideo prezentuje sylwetkę twórców, wprowadza w tematykę dzieła oraz przybliża realia polityczno-społeczne jego powstania.
Wszystkie wtorkowe seanse w sali koncertowej Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach rozpoczynają się o godzinie 18.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Samsung UE50BU8002
Gwarancja: 24 miesiąceZałączone wyposażenie: Instr…
Dz PMM