Kilkadziesiąt miast i miasteczek, setki scen, uznani aktorzy i reżyserzy. Region łódzki to bez wątpienia ulubiony region filmowców. To właśnie w naszym regionie, z myślą o tradycjach filmowych, powstał choćby „Szlak filmowy województwa łódzkiego”. Do najbardziej filmowych miejsc w naszym regionie bezsprzecznie należą Piotrków Trybunalski, Łódź, Sulejów, Inowłódz, Wolbórz, Poświętne, Nieborów, Skierniewice i Lipce Reymontowskie, a także Zgierz i Tomaszów Mazowiecki. To miejsca, gdzie powstawały najsłynniejsze sceny znanych i lubianych polskich filmów, a także seriali.
Choć w naszym regionie powstały dziesiątki filmów, w naszej galerii prezentujemy najbardziej znane i lubiane filmy, również te, o których głośno było na świecie, a także miasta i miasteczka, które można podziwiać na szklanym ekranie. Przypominamy też historię niektórych z nich.
"Bitwa Warszawska 1920" powstawała w Piotrkowie i Poświętnem 11 lat temu
Poświętne, podobnie jak i Piotrków, nie pierwszy raz był planem polskiego filmu. Ponad dziesięć lat temu sceny do swojej produkcji „Bitwa Warszawska 1920” nagrywał tu Jerzy Hoffman. W Poświętnem filmowcy gościli przy kościele św. Józefa. Można tu było spotkać odtwórcę głównej roli męskiej - Borysa Szyca, który zagrał ułana Jana Krynickiego. W Poświętnem powstawały też m.in. „Czterej pancerni i pies”, „Jak rozpętałem II wojnę światową” „Hubal” , czy „Katyń”.