ŁKS Łódź po raz szósty w tym sezonie pokonany w I lidze

Dariusz Piekarczyk
ŁKS Łódź po raz szósty w tym sezonie pokonany w I lidze Fot. Krzysztof Szymczak
W zaległym spotkaniu 12. kolejki I ligi Chrobry Głogów, pokonał na swoim boisku ŁKS Łódź 1:0 (0:0).

Kibice ŁKS zadawali sobie przed tym meczem pytanie, czy ich ulubieńcy przełamią w końcu wyjazdową niemoc. Nie wygrali bowiem na boisku rywala od 11 września, kiedy to pokonali w Legnicy Miedź (2:0). Jak się potem okazało wstydliwa seria została przedłużona. Do spotkania w Głogowie łodzianie przystępowali jednak po trzech meczach bez porażki i straconego gola. Szczególne było to starcie dla Maksymiliana Rozwandowicza. Łodzianin grał w przeszłości także w Chrobrym. W pierwszych 45 minutach częściej przy piłce byli przyjezdni, ale pierwszą okazję bramkową stworzyli sobie dopiero w 26 minucie. W pole karne Chrobrego wpadł Brazylijczyk Ricardinho, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłka padła łupem obrońców gospodarzy. Miejscowi odpowiedzieli składną akcją zakończoną minimalnie niecelnym uderzeniem Dominika Piły. Z kolei w 42 minucie zdaniem głogowian Maksymilian Rozwandowicz faulował w polu karnym ŁKS Huberta Turskiego. Sędzia nie podzielił jednak zdania graczy Chrobrego i na „wapno” nie wskazał. W sumie pierwsza połowa wielkich emocji nie przyniosła i zakończyła się bezbramkowym remisem.
Drugą połowę odważniej rozpoczął Chrobry i w 59 minucie dopiął swego. Dominik Piła strzałem z kilku metrów zmusił do kapitulacji Marka Kozioła. W 68 minucie mógł być remis, ale bramkarz miejscowych uprzedził Macieja Radaszkiewicza. Im bliżej końca meczu tym poczynania gości były coraz to bardziej nerwowe, ale bez pomysłu. Ostatecznie drużyna Kubcu Vicuńy zeszła z boiska pokonana. To szósta w tym sezonie ligowa porażka łodzian, którzy są w tabeli na siódmym miejscu mając 29 punktów.Już w niedzielę ełkaesiacy zmierzą się na swoim stadionie z Puszczą Niepołomice i dla obu ekip będzie to ostatnie w tym roku spotkanie o ligowe punkty.ą

I liga
Chrobry Głogów - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
Bramka
1:0 - Dominik Piła (59)
Chrobry: Rafał Leszczyński – Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Mavroudis Bougaidis, Marcel Ziemann - Michał Rzuchowski, Jaka Kolenc, Paweł Tupaj (61, Mateusz Bochnak), Mikołaj Lebedyński (61, Mateusz Machaj)- Dominik Piła, Hubert Turski. (46, Dennis van der Heijden) Trenér: Ivan Djurdjević.
ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz (46, Adrian Klimczak), Mieszko Lorenc, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga - Maksymilian Rozwandowicz (46, Jakub Tosik), Pirulo, Antonio Dominguez, Ricardinho (67, Samu Corral) - Javi Moreno, Maciej Radaszkiewicz (82, Stipe Jurić). Trener: Kibu Vicuńa.
Żółte kartki: Mateusz Bąkowicz., Mieszko Lorenc - obaj ŁKS Łódź.
Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
20. kolejka (ostatnia w tym roku). Piątek (3 grudnia): Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowi- ce (godz. 18, wynik meczu z rundy jesiennej 4:2). Miedź Legnica - GKSTychy (20.30, 3:0). Sobota (4 grudnia): Skra Częstochowa - Resovia (20.30, 1:0), Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice (12.40, 2:2), ŁKS - Puszcza Niepołomice (15, 2:0). Niedziela (5 grudnia): Arka Gdynia - Sto-mil Olsztyn (12.40, 1:0), Jastrzębie - Korona Kielce (18, 1:2), Chrobry Głogów - Widzew (15, 0:2). Ponie-działek (6 grudnia): Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole (18, 2:1).