Lekkoatletyka: Brązowe medalistki z SP 5

ec
Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach zdobyła brązowy medal Mistrzostw Województwa w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Zawody odbyły się 3 czerwca 2014 roku w Aleksandrowie Łódzkim. Dziewczęta awansowały do finału wojewódzkiego wygrywając zawody na szczeblu powiatu, a w mistrzostwach rejonu zajęły II miejsce. Czwórbój lekkoatletyczny składa się z czterech konkurencji: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600 m, w których musi wystartować każda z sześciu zawodniczek. Wyniki poszczególnych konkurencji przeliczane są na punkty. Dziewczęta z etapu na etap zdobywały coraz większą liczbę punktów, a w Aleksandrowie zgromadziły łącznie 1222 punkty.
Wróblewska Wiktoria VI c

Ponadto Klaudia Trojanowska w klasyfikacji indywidualnej zajęła II miejsce w biegu na 60 m z wynikiem 8.78 s a Patrycja Sikora w rzucie piłeczką palantową uplasowała się na miejscu III z wynikiem 42,50 m. Bardzo dobrze w zawodach wystartowała najmłodsza zawodniczka Julia Sopyła z klasy IV a co dobrze rokuje na przyszłość.

Opiekunami drużyny były Justyna Wudkiewicz i Małgorzata Charzewska.