Łaskovia Łask triumfowała w hali Milenium

Dariusz Piekarczyk
Łaskovia Łask
Łaskovia Łask Fot. Radosław Jędrzejczyk
W Rawie Mazowieckiej rozegrano 21. Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Juniorek o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Rawskiego.

Rywalizowało 12 drużyn z całej Polski, ale najlepsza okazała się Łaskovia Łask trenera Bogdana Lipowskiego, która w meczach finałowych pokonała Legionovię Legionowo 2:0 oraz Spartę Warszawa także 2:0. Drużyna z Legionowa na miejscu drugim dzięki pokonaniu Sparty 2:1.Na pozycji ósmej zmagania zakończyły siatkarki ABiS Budowlanych Łódź. MVP turnieju została łaskowianka Marta Dąbrowska. Nagrody dla najlepszych atakujących wręczono Mai Malczewskiej z Łasku oraz Mai Szymańskiej z Legionowa. Najlepszymi rozgrywającymi zostały Natalia Ślażyńska (Łask) oraz Adrianna Wełna (Sparta). Najlepszymi przyjmującymi Paulina Krześlak (Łask) i Kamila Zakrzewska (Sparta). Za to najlepszą zagrywającą uznano Agatę Plaga z Legionowa. Łaskowiankę Adrianne Filipowicz uznano najlepszą zawodniczką na pozycji libero. Najlepszą blokującą Annę Regulską z Energetyka Poznań. Wybierano także najlepsze siatkarki w poszczególnych zespołach. W Łaskovii została nią Oliwia Kubryn. ą