KS Piątka Skierniewice na festiwalu w Polanicy

Bartosz Nowakowski
Młodzi adepci szachowi z klubu KS Piątka Skierniewice wystąpili na jubileuszowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina w Polanicy.

Najlepszą lokatę osiągnął Radosław Psyk, który w turnieju B uplasował się ostatecznie na 14. pozycji. Warto zaznaczyć, że skierniewiczaninem znalazło się kilku szachistów, a wśród nich mistrz Polski do lat 12, który w Spale pokrzyżował plany w zdobyciu tytułu czempionatu Polski.

- Dodatkową satysfakcją jest uzyskanie rankingu i wypełnienie kolejnej normy na kandydata oraz zdobycie pierwszej klasy sportowej. Fantastyczny turniej w wykonaniu naszego zawodnika – zaznacza Bogusław Boder, trener KS Piątka.

W Polanicy wystąpili również inni skierniewiccy szachiści. Maciek Strzelecki w turnieju D zajął 30. miejsce, tym samym zdobywając trzecią klasę sportową.
Duże nadzieję na zwycięstwo wiązano Maciejem Ciesielskim w turnieju E, który ostatecznie i tak zajął bardzo dobre drugie miejsce.

- Zwycięstwo w turnieju ważyło się do ostatniej rundy, w której Maciek musiał uznać wyższość zwycięzcy całego turnieju. Było sprawiedliwie, chociaż nie koniecznie po naszej myśli. Za rok na pewno nadarzy się okazja do rewanżu – dodaje trener
Ambitnie na szachownicach rozprawiał Włodek Psyk, młodszy brat Radosława. W turnieju F zdobył 5 punktów i co ważniejsze doświadczenie w zawodach.

Na festiwalu zagrały też reprezentantki skierniewickiego klubu szachowego. Najwyższą lokatę osiągnęła Zuzanna Łukasik, która osiągając wynik 5,5 punktu, zajęła 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.
Równolegle w Dąbkach rozgrywane były Ogólnopolskie Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i ponad Gimnazjalnych. W czempionacie Zofia Reszka uplasowała się na 6. Lokacie (5,5 punktu). Do podium zabrakło… pół punktu.