Krzysztof Wasiewicz zwycięzcą 1. Skierniewickiego Biegu. im Edmunda Jaworskiego [ZDJĘCIA]

Bartosz Nowakowski
To był debiut imprezy, która została zorganizowana w głównej mierze przez firmę DEM’a Promotion Polska. Skierniewicki bieg jest włączony do cyklu trzech dziesięciokilometrówek. Wcześniej takie biegi odbyły się w Kazimierzu Górnym, a także w Konstancinie-Jeziornej. Bartosz Nowakowski
Krzysztof Wasiewicz (Piaseczno) z czasem 33.30 wygrał 1. edycję Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego. Dziesięć sekund po zwycięzcy na metę w Rynku wbiegł Paweł Raczyński (Kraśnik). Podium dopełnił Artur Kamiński (34.59), reprezentujący Skierniewice.

Wśród kobiet najlepsza była Antonina Milek z Puław, która przecięła linię mety z czasem 38.25. Druga była Marta Juśińska (43.02), zaś trzecia Ilona Brusiło (43.47). Obie zawodniczki pochodzą z Warszawy
.
Według organizatorów w biegu udział wzięło około 340 zawodników. 10- kilometrowa trasa, wiodąca przez ulice miasta, posiadała atest PZLA.

Więcej 2 września w piątkowym wydaniu ITS.