Kontrowersyjna Gala MMA-VIP 4. Marcin Najman ogłasza, że impreza odbędzie się w Wieluniu

Natalia Ptak wsp.: M.Stadnicki, Z.Rybczyński
Gala MMA VIP/ Marcin Najman Official
Udostępnij:
Z ostatniej chwili. Marcin Najman oficjalnie przedstawia miasto, w którym odbędzie się obrosła dużymi kontrowersjami Gala MMA-VIP 4. Impreza organizowana we współpracy z jednym z byłych szefów "mafii pruszkowskiej" ma mieć miejsce w hali sportowej WOSiR w Wieluniu. Tuż po ogłoszeniu informacji, w internecie pojawiła się petycja przeciwko jej organizacji.

Kontrowersyjna Gala MMA- VIP 4 w Wieluniu

Moi drodzy, znajdujemy się w Wieluniu, przy pięknej hali widowiskowo-sportowej. Umowa na wynajem już podpisana - ogłosił Marcin Najman w mediach społecznościowych.

Gala sportów walki MMA-VIP ma się odbyć 5 marca. Będzie ją można obejrzeć na żywo, a także w systemie pay-per-viev.

Pierwotnie gospodarzem imprezy miały być Kielce. Na konferencji prasowej Marcin Najman przedstawił jako "bossa" przedsięwzięcia Andrzeja Zielińskiego, byłego gangstera stojącego na czele tzw. mafii pruszkowskiej, znanego jako "Słowik". Ten wszedł na scenę w czarnej masce, przy muzyce z filmu "Ojciec chrzestny". W związku z kontrowersjami wokół sprawy, Kielce wycofały się z organizacji gali MMA. Negatywna była również reakcja władz Pruszkowa na propozycję zorganizowania gali w tym mieście.

Marcin Najman jednak się nie poddał. Pierwszy filmik sugerujący, że imprezę przeniesie do Wielunia, opublikował na swoim oficjalnym koncie Facebook w nocy z 19 na 20 stycznia.

Już jutro, a właściwie już dzisiaj, bo jest pierwsza w nocy, ogłosimy miasto, w którym odbędzie się Gala MMA 4. Będzie to piękne miasto, które odegrało bardzo ważną rolę podczas II wojny światowej. Przedstawimy też całą kartę walk, choć ona była już przedstawiona na tej słynnej konferencji prasowej. Także bądźcie czujni i czekajcie jutro po południu na info- zapowiedział Najman.

Oficjalna informacja została przekazana przez sportowca 20 stycznia.

Burmistrz Paweł Okrasa, w dniu kiedy Najman przekazał informacje o miejscu zorganizowania gali, był nieobecny w pracy. O umowę dotyczącą organizacji gali zapytaliśmy też Jacka Raszewskiego, kierownika Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Odmówił udzielenia informacji, odsyłając w tej sprawie do burmistrza. Włodarz oficjalne oświadczenie wydał następnego dnia.

Bardzo szybko sprawę skomentował natomiast sam Najman.

I stało się.Widzimy się w Wieluniu.To sygnał, że odeprzemy każdy atak- czytamy na MMA Vip.

Tymczasem zaledwie kilka godzin po przekazaniu informacji w internecie pojawiła się petycja przeciwko organizacji Gali MMA-VIP 4 w Wieluniu. W sprzeciwie czytamy:

My mieszkańcy miasta jesteśmy przeciwni samowolnej organizacji gali MMA-vip4 bez konsultacji społecznej oraz podejmowaniu decyzji przez jedną osobę.

SPRZECIW WOBEC GALI MMA -VIP 4 - WIELUŃ

Ostra reakcja na organizację Gali MMA-VIP 4 w Wieluniu

Organizowanie imprezy we współpracy z byłym szefem "mafii pruszkowskiej" ostro napiętnował dziennikarz Krzysztof Stanowski. Poświęcił sprawie jeden z odcinków swojego programu „Dziennikarskie zero”. Stanowski wezwał władze Kielc do zerwania umowy na użyczenie obiektu, a także bo bojkotu wydarzenia przez widzów.

Po ujawnieniu, że gala ma się odbyć w Wieluniu, Krzysztof Stanowski wystosował serię wpisów na Twitterze, pytając czy "miasto zhańbi się organizacją gali". Nie jest jednak w stanie bezpośrednio zwrócić się do burmistrza, bo ten nie ma konta w tym serwisie społecznościowym. Bardzo szybko jednak spotkał się z odzewem ze strony między innymi wicestarosty wieluńskiego Krzysztofa Dziuby.

Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec organizacji w Wieluniu gali,której twarzą ogłoszony został Andrzej Z. pseudonim Słowik – boss mafii pruszkowskiej. Wzywam Burmistrza Wielunia do zerwania umowy na wynajem hali pod organizację tego wydarzenia.

Głos zabrał także włodarz sąsiedniej gminy Złoczew.

W związku z organizacją tego pseudo wydarzenia sportowego proszę o usunięcie z wjazdu do miasta tablicy "Wieluń, miasto pokoju i pojednania". Jako Burmistrz sąsiedniej gminy, apeluje do władz Wielunia, żeby wycofały się z tego wydarzenia- zwraca się z apelem Dominik Drzazga.

Pomysł organizacji Gali MMA-VIP 4 w Wieluniu nie spodobał się również wojewodzie łódzkiemu.

Idiotyczny pomysł, który okryje wstydem Wieluń. Panu burmistrzowi ten pomysł należy odradzić. Będziemy bacznie przyglądać się wszelkim działaniom dotyczącym planowanej gali- zapewnia Tomasz Bocheński.

Głos w sprawie organizacji Gali MMA-VIP y zabrał również poseł Paweł Rychlik, oficjalnie wyrażając swoje oburzenia taką decyzją władz miasta.

Jako poseł z Wielunia, a przede wszystkim jako jego mieszkaniec - Miasta Pokoju i Pojednania wyrażam oburzenie i zdecydowany sprzeciw wobec zgody burmistrza Pawła Okrasy na organizacje w Wieluniu gali MMA-Vip4. Jest to niedopuszczalna, świadoma próba legalizacji półświatka odpowiedzialnego za tragedie i nieszczęścia Polaków - handel żywym towarem, handel narkotykami, ściąganie haraczy, bestialskie morderstwa, głębokie przestępstwa i patologie za które odpowiedzialny Andrzej Z. pseudonim ,,Słowik” ma być twarzą skandalicznego wydarzenia. Wizerunek Miasta Pokoju i Pojednania budowanego przez dziesięciolecia został zburzony przez niedopuszczalną decyzje burmistrza Pawła Okrasy. Wzywam Burmistrza Wielunia do natychmiastowego zerwania umowy na wynajem hali sportowej na organizacje wydarzenia, które przynosi miastu hańbę.

Kim jest "Słowik"? Źródło NaM Warszawa

Andrzej Zieliński znany jako "Słowik" to jeden z szefów mafii pruszkowskiej, który do niedawna przebywał w areszcie. Ostatnie lata Andrzeja Z. to działalność przestępcza na dużą skalę. Prokuratura zarzuca grupie składającej się ze „Słowika”, „Wańki” i „Parasola” nie tylko przestępstwa związane z VAT-em. Zdaniem prokuratury to „Słowik” miał kierować gangiem, który zajmował się m. in. handlem narkotykami, wymuszeniami i kradzieżami. W tej ostatniej sprawie przypisuje się im kradzież bursztynów (warte 440 tys.), zegarków (ok. 1 mln zł) czy dwóch transportów... kremu Nutella (600 tys. zł).

„Słowik” obok „Masy” był najbardziej znanym gangsterem, a przy okazji królem życia. Wydawał ogromne sumy pieniędzy, jeździł po świecie, a ślub ze swoją (byłą już) żoną wziął w 1995 roku w Las Vegas. Opinia publiczna poznała go, gdy został ułaskawiony przez prezydenta Lecha Wałęsę (1993 rok). Podobno administracja Wałęsy miała dostać za to łapówkę w wysokości 150 tys. dolarów. Tego jednak nigdy nie potwierdzono. „Słowik” został zatrzymany w 2001 roku w Hiszpanii. Co ciekawe, śledczy namierzyli go, gdy skontaktował się z dziennikarzami, którzy prowadzili program na temat ówczesnej jego żony Moniki, która później również trafiła do więzienia .

Z niektórych zarzutów – np. zlecenia zabójstwa gen. Marka Papały – został oczyszczony, za inne został skazany. W więzieniu przebywał do 2013 roku. Potem przez cztery lata był na wolności. Widywano go m. in. w Sopocie czy na stadionie Legii w loży VIP. Pojawił się także w teledysku Malika Montany „Big Poppa”. Andrzej Z. kolejny raz do aresztu trafił w 2017 roku. Po trzech latach, w sierpniu ubiegłego roku, wyszedł za kaucją w wysokości 400 tys. zł. Na wolności był jedynie kilka miesięcy. Następnie znów był w areszcie m.in. za podejrzenie kierowania grupą przestępcą po 2013 roku oraz za zawiązanie gangu w więzieniu na Białołęce, gdzie odsiadywał poprzedni wyrok (tzw. "sprawa białołęcka").

Areszt opuścił 15 grudnia 2021 roku po wpłaceniu 200 tys. zł poręczenia majątkowego. Niecały miesiąc później okazało się, że został twarzą organizacji Marcina Najmana - MMA-VIP.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Kontrowersyjna Gala MMA-VIP 4. Marcin Najman ogłasza, że impreza odbędzie się w Wieluniu - Wieluń Nasze Miasto

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

x
xyz
Burmistrz powołuje się na zasady chrześcijańskie a sam jaki daje przykład? Co sądzi o tym żona, którą zostawił? Najman ma zryty walkami łeb i zwarcie pod daszkiem. Wstyd na cały kraj - reklamowanie gangstera i upadłego "sportowca", który dostaje bańki w każdej walce. Burmistrz dostał w łapę kasę i teraz nie może się wycofać, bo się boi. A kariera burmistrza i tak skończona. Żałuję, że na niego głosowałem, ale nie znałem go jak teraz.
M
Marian
Moje dwa wcześniejsze komentarze uznano za hejt (?)
M
Marian
Ciekawe, gdzie znajduje się sito cenzora? w takiej sytuacji pisanie rzetelnej prawdy nie ma sensu.
M
Marian
cd. Czy pan burmistrz zastanowił się nad pochodzeniem tych pieniędzy (a przynajmniej ich części). Podobno pieniądz nie śmierdzi, ale uzyskany z takiego biznesu nie sposób wyprać.

Wieluń - jak na razie - dobrze się w kraju kojarzył, ale teraz...
M
Marian
Wieluń - miasto pokoju i pojednania. No proszę, co za gest. Nawet rodzinny Pruszków mu odmówił, a nasz Okrasa całkiem bezinteresownie rehabilituje faceta, przeciw któremu toczy się postępowanie! WSTYD. To może przy okazji pan burmistrz zajmie się bezdomnymi, przed którymi PKS zamyka dworzec w niedz
A
Andrzej Słowik
Wstyd dla miasta ze wladze Wielunia pozwalaja na pro.lwanie bandytow ,a posrednictwem hali sportowej wybudowanej za panstwowe pieniadze
D
Darek
A potem honorowe obywatelstwo dla Słowika.... Będzie miał zacne towarzystwo.
R
Robert
Panie burmistrzu wstyd. Osoba która mordowała, niszczyła życie ludziom teraz jest twarzą pseudogali, która odbędzie się w naszym mieście... Fajna wizytówka. Będziemy na ustach całej Polski.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie