Kolejne zmiany w skierniewickim schronisku

Artykuł sponsorowany MIASTO SKIERNIEWICE
Nowe wybiegi i boksy dla kotów i psów, a w planach kolejny „koci domek” oraz dalsza poprawa infrastruktury. Samorząd cały czas modernizuje przestrzeń skierniewickiego schroniska przy ul. Pamiętnej.

Od lat, dzięki środkom płynącym ze skierniewickiego samorządu, schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Pamiętnej zmienia się na lepsze. W ostatnich latach z kasy miasta przekazano blisko 450 tys. złotych. Część środków przeznaczono także na pielęgnację zwierząt. Zdecydowaną większość zainwestowano jednak w poprawę warunków stacjonarnych i budowę nowej komfortowej przestrzeni dla czworonogów. W samym 2018 roku wybudowano 100 boksów. W 2019 i 2020 powstały kolejne, a teren schroniska został częściowo utwardzony, oświetlony i odwodniony. Dzięki wykonanym instalacjom na miejscu jest teraz dostęp do bieżącej wody i prądu. W ubiegłym roku zaczął funkcjonować także drewniany domek przeznaczony dla kotów. Dodatkowo cały teren monitoruje siedem kamer.

Co warte zaznaczenia, nie jest to koniec inwestycji. Miasto zwiększa swoje udziały w spółce, dzięki czemu Zakład Utrzymania Miasta niebawem otrzyma około 250 tys. zł. Duża część z tych środków zostanie przekazana na schronisko.

– Pieniądze będą przeznaczone na inwestycje, które mają rozbudować i zmodernizować schronisko. Konkretnie posłużą na dalszą modernizację boksów, jak również na realizację kolejnych etapów utwardzenia i odwodnienia terenu – informuje prezes Piotr Majka.

Jak dodaje szef miejskiej spółki, obecnie liczebność zwierzaków w schronisku utrzymuje się na stabilnym poziomie. W schronisku aktualnie przebywa około 180 psów.

– Adopcja zwierząt staje się coraz bardziej popularna. To sprawia, że mamy mniej lokatorów i więcej miejsca. To jednak nie znaczy, że przestajemy działać. Cały czas likwidujemy boksy powstałe w 2007 roku, często z materiałów odpadowych. Dziś te miejsca nie nadają się do użytku. Aby schronisko mogło funkcjonować zgodnie z wymogami, musimy dalej podwyższać jego standard i być gotowi na przyjęcie kolejnych zwierząt – dodaje prezes Majka.

Zakład Utrzymania Miasta w planach ma także budowę nowego domku dla kotów. Ten, który powstał w roku minionym, zaczyna się powoli zapełniać. Pracownicy schroniska oraz wolontariusze cały czas apelują o wsparcie także do prywatnych miłośników zwierząt. Do kociej przestrzeni potrzebne są m.in. drapaki, budki, kuwety czy zabawki. Mile widziane są także artykuły do pielęgnacji, żwirki i tradycyjnie sucha bądź mokra karma.

Dodaj ogłoszenie