Kolejne altany nad zalewem

Materiał informacyjny MIASTA SKIERNIEWICE
Kolejne drewniane altany powstały nad zalewem Zadębie od strony ul. Gajowej. Wcześniejsze wybudowano wiosną od strony ul. Strobowskiej. To odpowiedź samorządu na postulaty mieszkańców, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na tego typu miejsca.

Nie ma wątpliwości, że zalew Zadębie od momentu rewitalizacji stał się rekreacyjnym sercem Skierniewic. Do tej pory urokliwa przestrzeń wzbogaciła się m.in. o asfaltową ścieżkę pieszo-rowerową, nowe pomosty, zjeżdżalnie, miejsca do grillowania, wyciąg do nart wodnych, siłownie plenerowe, nowoczesne place zabaw czy tor do pumptracku. To jednak nie koniec usprawnień, które ubogacają tą rekreacyjną przestrzeń.

- Chcemy tę przestrzeń dalej rozbudowywać. Chodzi o zwiększenie atrakcyjności i komfortu spędzania czasu w okolicach zalewu. Z pomysłami przychodzą sami skierniewiczanie. Tak było w przypadku montażu drewnianych altan; to inicjatywa, która wyszła od użytkowników tego terenu – tłumaczy prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Aktualnie po obu stronach zalewu Zadębie znajdują się cztery drewniane altany. Pierwsze dwie wybudowano już wczesną wiosną przy lewym brzegu zalewu, od strony ul. Strobowskiej (w sąsiedztwie istniejących placów zabaw i siłowni plenerowych) oraz przy wjeździe zlokalizowanym przed cmentarzem Strzelba. Przed wakacjami nad zalewem stanęły kolejne dwie konstrukcje, tym razem od strony ul. Gajowej.

Plenerowe altany dają schronienie przed słońcem i deszczem, zapewniają również kolejną ciekawą przestrzeń do spędzenia wolnego czasu. Miejska spółka Nawa zapewnia, że dalsze inwestycje będą uzależnione od zapotrzebowania i kolejnych sugestii mieszkańców.

Dodaj ogłoszenie