Jutrzenka Drzewce zdobyła Puchar Starosty Skierniewickiego

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Starostwo Powiatowe w Skierniewicach
W minioną niedzielę, 7 sierpnia na boisku w Sierakowicach Lewych miał miejsce finałowy mecz w rozgrywkach seniorów o Puchar Starosty Skierniewickiego.

Do walki o trofeum stanęły dwie drużyny: Jutrzenka Drzewce, która w półfinale pokonała Jutrzenkę Mokra Prawa oraz Manchatan Nowy Kawęczyn, który do finału turnieju zakwalifikował się po zwycięstwie nad Macovią Maków.

Mecz od samego początku sprawił wiele satysfakcji kibicom. Czwartoligowa Jutrzenka była faworytem spotkania, jednak piłkarze Manchatanu dołożyli wszelkich starań, by nie sprawić swym kibicom zawodu. Wyrównaną formę obu zespołów potwierdził wynik 1:1, jakim zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Jednak po przerwie piłkarze Jutrzenki objęli prowadzenie, aż 5 razy umieszczając piłkę w bramce rywali. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3 dla Jutrzenki.
Dwa gole dla zwycięskiego teamu zdobył Jakub Perek, natomiast aż 4 bramki na swoim koncie zapisał Cezary Dominiak i to on właśnie został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem zarówno finału jak i całych rozgrywek.

Po skończonym meczu był czas na świętowanie. Obie drużyny otrzymały medale oraz nagrody finansowe ufundowane przez skierniewickie starostwo.
Drużyna Manchatanu Nowy Kawęczyn z rąk wicestarosty Tadeusza Grotkowskiego odebrała czek na 2 tys. zł, natomiast zwycięzcy otrzymali nagrodę w wysokości 3 tys. zł.