III liga: Wygrana Pelikana Łowicz, remis Lechii Tomaszów

Dariusz Piekarczyk
Grała III liga
Grała III liga Fot. Tomasz Kowalczyk/Unia Skierniewice
Hitem 20. kolejki grupy pierwszej III ligi był mecz w Nieborowie, gdzie Unia Skierniewice pokonała w niesamowitych okolicznościach ŁKS II Łódź.

o było starcie czołowych drużyn grupy pierwszej. Obu ekipom marzy się awans do II ligi. Skierniewiczanie zaczęli wiosnę kiepsko, bo przegrali sensacyjnie u siebie z Olimpią Zambrów. ŁKS II odwrotnie, zaliczył dwa zwycięstwa. Spotkanie fatalnie rozpoczęło się jednak dla gości, bo już w 2 minucie wyleciał z boiska Szymon Matuszko. Sędzia ukarał go czerwoną kartką za nieprzepisowe zatrzymanie wychodzącego na czystą pozycję Tomasza Bały. W pierwszej połowie dużo było walki, ale sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Nadeszła jednak 66 minuta i sędzia wskazał na „wapno”, po faulu jednego z łodzian na Mateuszu Magdziarzu. Mateusz Stępień się nie pomylił i było 1:0 dla Unii. Dziesięć minut później siły się jednak wyrównały, bo Szymon Łapiński z Unii obejrzał czerwoną kartkę. Im bliżej końca tym przewaga ŁKS II stawała się wyraźniejsza. W piątej minucie doliczonego czasu gry łodzianie stanęli prze szansą na remis. Sędzia podyktował bowiem dla nich rzut karny. Do piłki podszedł Aleksander Ślęzak i strzelił, ale Dariusz Krzysztofek obronił. Arbiter nakazał powtórzenie „jedenastki”, bo jego zdaniem bramkarz nie stał na linii, a powinien. I wtedy łodzianin się pomylił posyłając piłkę nad poprzeczką.ą

III liga (grupa I)
20. kolejka:
Unia Skierniewice - ŁKS II Łódź 1:0 (0:0). 1:0 - Mateusz Stępień (66, rzut karny).
Błonianka Błonie - Broń Radom 1:1 (1:0). 1:0 - Arkadiusz Niezgoda (34), 1:1 - Michał Kielak (90+2, rzut karny).
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Pilica Białobrzegi 1:0 (0:0). 1:0 - Michał Strzałkowski (64).
Legionovia Legionowo - Concordia Elbląg 2:2 (2:0). 1:0 - Grzegorz Wojdyga (17), 2:0 - Kamil Kumoch (34, rzut karny), 2:1 - Łukasz Kopka (59), 2:2 - Eryk Jarzębski (63).
Ursus Warszawa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (0:1). 0:1 - Arkadiusz Ciach (19), 1:1 - Filip Dziełak (79), 2:1 - Mateusz Muszyński (89), 2:2 - Arkadiusz Ciach (90+2).